İstanbul - Kıyamet Vakti

deniz tarafından Paz, 07/01/2007 - 3:54pm tarihinde gönderildi.

Sobee firmasının yaklaşık 2,5 senedir üzerinde çalıştığı İstanbul isimli devasa çok kullanıcılı online rol yapma oyunu herkese açık test sürecine başladı.

Büyük bir meteor kümesinin dünyaya çarpması sonucu oluşan yıkım ortamında dünyanın derinliklerinde bulundukları yerlerden yeryüzüne çıkan canavarlar ile insanlığın mücadelesinin konu edildiği oyun, geçtiği mekanları, karakterleri, kurgusu ve müziği ile hayatımızdan çok tanıdık izler de taşıyor.

Bu ilk 3 boyutlu devasa türkçe rol yapma oyununu denemek istiyorsanız, buyrun oyunun resmi sitesine:

istanbuloyun.mynet.com

deniz tarafından Paz, 07/01/2007 - 3:58pm tarihinde gönderildi.

Sobee 2,5 yılda boş durmadığını bize göstermiş oldu. Oyun henüz test sürecinde olduğu için elbette birçok aksaklığı içerisinde bulunduruyor, fakat bunlar üstesinden gelinemeyecek şeyler değil.

Projeyi bu noktaya getiren ekibin gerisini de gerçekleştirmeyi başaracağını düşünüyorum.

Hadi bakalım, oyun sektörümüz için devasa bir adım daha...


ozmoz (?) tarafından Paz, 07/01/2007 - 6:59pm tarihinde gönderildi.

Öncelikle oyun programanın hele konu devasa bir çok oyunlu rol yapma oyunu ise nekadar zor olduğunu çok iyi anlıyabiliyorum.Sonra Sobee ekibinin gerçekten böyle bir işe giriştikleri ve Türkiyede bu konudaki açığın farkındalıklarından dolayı tüm oyun camiası adına teşekkür ediyorum.Oyunun tabiki pek çok hatta çok fazla oynanımı zorlaştıran hataları var .(Yani kadı kızındakilerin bir hayli üzerinde)ama bu beta deneme sürümü ve düzeltilecek şimdi mükemmel denilen devasa oyunların betasının deneme aşamasında yazılanları google dan aratıp çeviri programları kullanarak yada kendiniz ingilizce biliyorsanız bir çevirin.Ben okudum ve bir türk olarak yapılan işten gurur duydum .YAPANLARIN YARDIM EDENLERİN ELLERİNE EMEKLERİNE SAĞLIK....


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Cum, 19/01/2007 - 11:29am tarihinde gönderildi.

3 gündür oyuna bağlanamıyorum konuyla ilgili bilgisi olan lütfen banada bilgi versin


ALİCAN (?) tarafından Çar, 18/04/2007 - 10:03am tarihinde gönderildi.

önce böyle bir oyunu çıkaran tüm istanbul kıyamet vakti ekibine çok teşekkür ederiz ellerine sağlık, ama bir sorun var oyunu indrdikten sonra kurulumda hiç bi hata yok ama oyuna başlarken hata veriyor (crash.dmp,istanbul_oyun)adlı simgeleri gönderin diyo biz gönderdik ama hala oyuna girerken o hatayı veriyor bunun için ne yapmamız lazım bizi aydınlatırsanız seviniriz saygılarımızla başarılarınızın devamını dileriz


Cengiz (?) tarafından Paz, 21/01/2007 - 11:09am tarihinde gönderildi.

İlk başlarda bu oyun yapılması çok zor olan oyunlardan biri.Çok kullanıcılı bir online oyun yapmak okadar kolay bir iş değil onun için yorum yapan her arakadaşımız bunu göz önüne alsınlar.Oyunda genel bir kopma sorunu var bunu hemen hemen her oyunu yaşıyor , arada sırada kilitlenmeler oluyor level atlarken falan bazı grafikleride düzgün tasarlanmamış şu aşamada ama bu sizi oynamak için tekrar tekrar düşündürmesin gerçekten emek sarfedilerek yapılmış bir çalışma çok sık bir şekilde update yapılıyor.Bu sorunlarında en kısa zamanda düzeltileceğini umuyorum.Bir problem daha var harita biraz ufak tasarlanmış bir online oyuna göre bunu birazdaha genişleticeklerinden eminim nede olsa şu anda oynanan bir beta test sürümü yapımcı arkadaşlarda biliyorlarki tam oturmadı herşey bunu en iyi şekilde düzelteceklerinden eminin.Tam sürümüne 40ytl verip alacağımdanda eminim umarım en kısa zamanda çıkar.


Mustafa Turhan (?) tarafından Per, 25/01/2007 - 4:20pm tarihinde gönderildi.

2.5 Senedir ugrasan sobee'yi ilk olarak tebrik ederim. c++ Kodlama vs her şeyi iyi yapmislar. Ama grafik olarak iyi diyemeyecegim. Can vs bilgileri gösteren yerler gercekten paintte yapilabilecek kadar kötü yapilmis. Ama sadece oyunun yeniligine veriyorum bunlari.


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Paz, 04/02/2007 - 12:51pm tarihinde gönderildi.

oyunun fan sitesi www.istanbulkiyametvakti.info


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Çar, 28/02/2007 - 1:47am tarihinde gönderildi.

oyunun başka bir fan sitesi: www.ikvfan.com dur.

forum sayfası: www.ikvfan.com/forum


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Per, 01/03/2007 - 6:56pm tarihinde gönderildi.

firefoxta çalıştıramıyorum


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Paz, 08/04/2007 - 5:27am tarihinde gönderildi.

oyunun belirli saatlermi var sabahları açmıyormu internet bağlantısı kesildi diyor


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Çar, 11/04/2007 - 5:01am tarihinde gönderildi.

sabah bakıma alındığından dolayı bağlantı kesiliyor.


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Salı, 24/04/2007 - 8:45am tarihinde gönderildi.

bende hep bu hatayi veriyo yukledim actigimda

ekran kartiniz direct3D desteklemedigi icin veya surucusu (driveri)yuklu olmadigi icin oyun baslatilamiyor diyor.....

ama knight ti calistiriyor bu nun grafikleri kanight kadar va mi yeni yapilmiste ondan sordum


byado (?) tarafından Cum, 04/05/2007 - 4:58pm tarihinde gönderildi.

ındırdım oyunu mynetten tam kurucaktım calıstır dedımm tıng dıye bı hata

'exception EAccessViolation in module istanbulkur.exe at 00530b7b Access violation at address 00931cf3. Read of address 0000000a.'

die :S bılgısı olan varmıı yarımm

addolopez@msn.com : bılgısı olan ekleyıp soylerse mutlu olurumm;)


 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.