OyunYapsak - Oyun yapımıyla ilgili blog portalı

Misafir Kullanıcı tarafından Paz, 29/04/2007 - 10:51pm tarihinde gönderildi.

Arkadaşlar, merhaba.
Biz oyun yapımıyla ilgilenen 4 arkadaşın (Ragnor, fredi, Mortiis, Gord10) Mart ayında açtığı bir blog portalımız var.

http://oyunyapsak.blogspot.com

Konumuz oyun yapımı. Tahmin edileceği gibi, oyun yapımı üzerine yazılar bulacaksınız. Ama işin teknik yönünden çok teorik yönü üzerine olacak. Bir oyun tasarlamaktan tutun, bir projenin ilerleyişine ve hatta bu işin ticari boyuta getirimi ilgili yazılara rastlayacaksınız. Tabii işin ticari yanı derken kast ettiğimiz şey: Bağımsız oyun geliştiriciliği. Bunun nedeni ise Türkiye'de bir oyun sektörü oluşması için bizim çözüm önerimizin bu olması. Ve bu da bir sonraki yazılarda değineceğimiz konu.

Sanırım bir diğer konu da biz kimiz? Hatta durun biraz daha açayım. Biz kimiz de size ahkam kesiyoruz? Evet, güzel soru. Ekibimiz uzun süredir oyun geliştiriciliği ile amatör olarak uğraşan bir grup insandan oluşmakta. Zaten herkes ilk yazılarında kendini tanıttı. Ben tanıtmamayı tercih ediyorum. O kadar da gizli biri değilim, merak eden biraz araştırıp ihtiyaç duyacağı kadarını öğrenebilir. Geriye kalanını da ben yazmam zaten. İlk sorunun içindeki gizli soruya, yani "Niye sizin ahkam kesmenizi dinleyelim ki?" sorusuna gelirsek, cevap basit. İlk olarak ekipteki herkes cidden uzun süredir bu işle uğraşıp, buna kafa yorduğu için büyük ihtimalle bugün internette "oyun yapıcam ben!!" diye dolaşan kitlenin çoğunluğundan daha çok şey bilmekte, iki siz eğer bizden daha az bilen kitleden değilseniz zaten bu konu hakkında yazılan yazıları takip ediyorsunuzdur, çünkü öğrenmenin devamlı süren bir olay olduğunu biliyorsunuzdur ve kaynak seçmenin bir alemi yoktur. Ayrıca bu konuda Türkçe tek kaynak olacağımız gerçeği de tercih sebebi olmamız için bir başka sebep.

Böyle yazıyor işte sitede. Ama hepsi bu değil tabi ki, gerisi sitede linkte tıklayın ve kendiniz görün.

Teşekkürler.

deniz tarafından Salı, 01/05/2007 - 8:20am tarihinde gönderildi.

Çok yerinde bir girişim gerçekten. Umuyorum ki düzenli yazılar ile site içeriğini çoğaltabilesiniz. Tebrikler.


mk15 (?) tarafından Salı, 01/05/2007 - 9:56am tarihinde gönderildi.

merhaba öncelikle cabanızı ve sitenizini tebrik etmek istiyorum ama bi işikayetim olcak ya bi doamin alıp max. 8 dolar o adreside oraya yonlerdirmek zormu ciddi bişeyler yapmak biraz fedakerlık yapmak gerekmez.Başarılarınızın devamını dilerim.


Gord10 (?) tarafından Salı, 01/05/2007 - 7:56pm tarihinde gönderildi.

Teşekkürler herkese :)
Planlarımız arasında bir domain almak var; zira bir domain'in okuyucularda yaratacağı olumlu izlenimin farkındayız.


 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.