Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - SOBEE Ekibinde çalışacak elemanlar aranıyor.
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

SOBEE Ekibinde çalışacak elemanlar aranıyor.
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Ziyaretci

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Fri Oct 15, 2004 3:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ferit demiş ki:

@ziyaretci ben vb & Db olayinda freelance Very Happy 100m-200m felan kazaniom.. Razz

işi bırak Smile

free lance olayları biraz karışık. ama normalde VB de DB programcılığı yapan mühendislik mezunu arkadaşlar ortalama 1.5 ile işe giriyor.

neyse. bu mesele uzar. artık mecburen iş arayan birisi gider, yada kendini geliştirmek isteyen biri. her halükarda ilk fırsatta kaçar gider. Daha iyi maaşlı bir yere.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
cjungie

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Fri Oct 15, 2004 4:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

niye kızıyosunuz ya, bir öğrenci olarak maaşları bilmek zorunda mıyım? ben anca şunu söyleyebilirim, kendim yapıp sattığım ve yapımı 2hafta anca sürmüş olan 3 küçük cep tel. oyunundan ayda 250-350€ arası kazandım 1,5 senedir. demek ki sürekli yapsaydım oyun (20 tane oyun çıkarsam ) baya bi para kazanırdım .. artık sektör b.k oldu büyük firmalar girdi o ayrı. artık para getirmiyor ciddi ciddi yapmayacak ve para yatırmayacaksanız.

Sobee bu oyun için 100000$ para ayırmış, fathammer.com da görülen motor 40000$ ve adamlarla konuşmuştum bir ara, artık firmalar cep tel oyunları için min. 40-100bin$ yatırmaya başladılar diyorlardı.. (eleman,motor, alet edevat, yazılım, lisanslama(eğer bir film, bilgisayar oyununun cep versiyonuysa ki öyle değilse harcanan parayı çıkarmaz oyun) masrafları gerçekten bu kadar tutuyor...)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
akyalcingames

Nereden: Konya

MesajTarih: Fri Oct 15, 2004 6:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benim Mev Dinç e karşı olduğum yada ona benzer bir kızgınlığım yok tanımamda kendisini yaptıklarından dolayı GÖNÜLDEN TEBRİK edende benim ve yine tebrik ediyorum inşallah çok başarılı olurlar Ama kullandıkları AI sistemini dünyanın büyük firmalarıda dediğiniz gibi bu sistemi kullanıyor.Ben sadece bu sistem uzun zahmetli ve gereksiz olduğunu söylüyorum o kadar.Neyse uzatmayalım.

Cem Yılmazından dediği gibi Eğitim şart...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
madprogrammer

Nereden: İstanbul // Üsküdar

MesajTarih: Fri Oct 15, 2004 7:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

@akyalcingames:
Alıntı:
Cem Yılmazından dediği gibi Eğitim şart...

ne demek bu biz kültürsüz ve eğitimsiz miyiz? Mad sen biliyorsun işini 3dgs kullanıyorsun da herifler motor yazıyor yanlış mı ediyor ayrıca cameracollision olayı süperdir benden söylemesi camera collision'da nesnesel programlama olabilir yani oop ama nesnesel sistemi bilemeyeceğim o nasıl oluyor?? eğitim şart demiştin eğit öyleyse bizi hadi bakalım.

@ana_konu:
Alıntı:
Sobee bu oyun için 100000$ para ayırmış, fathammer.com da görülen
abi nereden gelir bu para yafs yuh yani tamam bu para sektör için hiç bişi (ea yada rockstar'la kıyaslayınca haliyle fark oluyor Very Happy ) ama Mevlüt Dinç bu parayı nereden ve nasıl bulmuş o kadar oyunu satıldı mı ki? İlginç ama dediğiniz gibi motor alet edevat hesabıyla bu maaşlar doğal bu konuyu daha tartışmaya gerek yok bence...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
akyalcingames

Nereden: Konya

MesajTarih: Sat Oct 16, 2004 1:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sayın madprogrammer

3dgs dediğin herhalde game studio kesin emin değilim ama herhalde o ben 3dgs kullanmıyorum.Hatta kullanmayı bile bilmiyorum. cehalet kötü şey eğitim şart...
Yenirmi içilirmi?

Ben çok farklı bir olaydan bahsediyorum...
AI path sisteminde önceden uzun uzadıya hesaplanıp kitaplanan noktaları baz alarak hareket sağlanır.
Nesnesel sistem dediğim olay dörtgen beşgen altıgen vs...
nesnelerin pozisyonu baz alınarak path olayı gerçekleşir...
Nokta tespiti yapmaya gerek kalmaz.İşlemci sağolsun kendi hesaplar.

Collision olayınıda yanlış anladın
AI path sistemi ile çalışan oyunlarda adam bir duvara çarptığında collision olayı gerçekleşir adam ileri gidemez kamera collision gibi...Buda bi bakıma iyidir.Adamlar duvarların içinden geçmez.
Nesnesel sistemde ise aynı haraketi (duvara gelip ilerlemeye devam etmeye çalışmak)adam yapmaya çalışırsa kutunun içinden geçip gider.Bu programlamada negatif gibi gözüksede en can alıcı nokta şudur sonuçta adam hiç bir zaman böyle bir davranış sergilemeyeceğinden problem çıkmaz ve ince bir kaç eklentide yaparsak nesnesel path sistemi ile en insancıl haraketi yapmasıda sağlanır Sanki adam çevresini etrafındaki nesneleri görüyormuş hissi verilir(eklenti olarak ise:nesnelere duyarlı Yapay Göz).... nesneye çarpmadan çarpacağını anlamak...

Not:nesnesel sisteminde çalışması için önce bir algoritma hazırlayıp sonrada bir miktar 8-10 sayfa kod yazmak gerekiyor.Gökten inmiyor...EA acemi ise yapamadı ise ben napiyim suç benim mi?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
madprogrammer

MesajTarih: Sat Oct 16, 2004 10:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sayın akyalcingames;

bize verdiğiniz seminerden dolayı teşekkür ederim bu sayede anlatmaya çalıştığınızın ne olduğunu tam olarak kavradım. Ben 3dgs (evet game studio) kullandığınız fikrine stroma arkadaşımızın dediği şeyden kapıldım. Yanlış anlaşılmış özür dilerim.

Not: Abi bu sınıf oluşturmaya bu şiddet bu celal nedir? Very Happy çok mu zor aksine işleri daha da kolaylaştırıyor bu arada anakonunun dışına da çıkmışsın yazdığını her mesaja bir de anakonuyla ilgili mesaj ekle. ok?

@ana_konu: bakıyorum mevlüt abi'nin bu parayı nereden bulduğuyla ilgili soruma cevap yok abi biri cvap versin hadi white tiger
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
ferit

Nereden: Jandarma

MesajTarih: Sat Oct 16, 2004 1:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

madprogrammer demiş ki:

@ana_konu: bakıyorum mevlüt abi'nin bu parayı nereden bulduğuyla ilgili soruma cevap yok abi biri cvap versin hadi white tiger

bas bas bağırıldı ya.. 100k* $'i mynet veriyor.. mynet'in desteği ile yapılıyor çünkü..

*k = .000
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
madprogrammer

MesajTarih: Sat Oct 16, 2004 1:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ok tmm da mynet nereden buldu o zaman o parayı Laughing Smile Very Happy Razz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
DoganBir

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Sat Oct 16, 2004 2:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mynet büyük bir portal. Eğer o parayı bulamıyorsa heralde şimdiye nalları dikmişti. Git bak menejerlik oyununda 25000 kişi var. bir sezon 3.500.000 TL. 1 ay gibi bir süre demek bu. hesapla bakim. aylık 87.5 milyar yapıyor. 58000$ ediyor. O da sadece bu oyundan kazandığı para. Eee baktı bu işte para var. Tabii destek verecek.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız