Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - OY.ORG ve Monotonluk ...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

OY.ORG ve Monotonluk ...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Öneri, İstek, Eleştiri vb
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
cjungie

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 11:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

öncelikle sitenin forumlarındaki tek sevmediğim noktanın , gereksiz yere, ulaşılması çok kolay olan bir bilgiye biraz caba gösterip ulaşamamış kişilerden aralıklarla , bazen ardarda gelen anlamsız başlıklar olduğunu söylemek istiyorum. oyun yapımı gibi zor bir işi -yapmaya demiyorum- öğrenmeye , biraz üzerinde düşünmeye kalkışmış bir kişinin en azından bu forumlarda başlık atmadan önce 2 kez düşünmesi gerekir. başlıkların kendilerinin düzgünlüğü ve anlamlılığı dışında hiç birşeyi önemsemiyorum. atılan cevaplar geyik de olabilir , tartışma da olabilir , konudışı da olabilir , hatta bence (birçok kişiyi rahatsız ediyor biliyorum) ikili konuşmalar bile yapılabilir. Başlık kendisi düzgünse, ister 5 ister 50 sayfa uzasın içine de gereksiz cevaplar dolsun. bu bana göre uygun bir forum stili. çünkü eğer başlık ve ana konu düzgünse aradaki cevapları isteyen yoksayarak anakonuya cevap yazabilir yorum yapabilir.

Yine atılan başlıkları silmemeye, mümkünse kitlememeye özen gösteriyorum. En azından kim ne atmış herkes görsün, bilsin. Zaten google da arama yapmaya üşenip buraya üye olup mesaj atan birinin zekası gereği forum kurallarını anlaması ve uygulaması beklenemez. Bazen saçma bir başlık gördüğümde dayanamayıp ironik cevaplar yazıyorum. Ama bu ironiyi anlamadan, yada bazen dalga geçtiğim cevapları ciddiye alarak bana kızanlar oluyor. Saçma bir başlığı gereksiz uzattığım için.

Ben forumun eskisine göre düzeldiğini düşünüyorum. Bir aralar rezalet bir forum vardı. Konu dışı açılmasın bence. Çünkü konudışı "konudışı" olduğu ve silmek için nedenimiz olmayan mesajlarla dolduğu, (ve zaten orada mod olmadığım) için bir süre sonra forumu yönlendiren bölüm olup çıkıyor. Konu dışı açıksa, oraya atılan mesajlar diğer bölüme atılanları katlıyor. Belki daha zevkli bir forum olur ama oyunyapımıyla hiç alakası kalmaz. Bir sürü sırf geyik yapılan forum var. Hem daha aktifler. Onlarda şansınızı deneyin.

Dediğim gibi geyik ve konudışına kayan cevaplara karşı değilim, sadece bu tip başlıklara karşıyım. Sizler kadar uzun yazamıyorum kusura bakmayın.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
devreci

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 12:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DG demiş ki:
devreci:
abi haftada bir oyun yapıyorsun, eğer herkes senin gibi koyarsa her minik oyuncuğunu zaten dediğin yer de kendi içinde bir foruma dönüşür. Yine kaybolunur. Fikir güzel ama bence kota olmalı mesela her üyenin en beğendiği üç oyunu. Zaten iş görüşmelerinde bile senin her yaptığın şeye bakmazlar (örn: Blizzard; "beş dakikayı geçmesin yaptığınız işlerin tanıtımları. En iyi yaptıklarınızı koyun ve en son yaptığınız işi en başa

ibowar1,ibowar2 oyunları minik bir oyunmuydu şimdi kırdın beni. Very Happy

benim burda dediğim:
Alıntı:

solda görülen form başlıklarının ana sayfada farklı bölümlere
ayrılmalıdır

1-yaptığımız oyunları ekleyebileceğimiz sadece derlenmiş oyunların olduğu

2-bilgi verildiği,duyuru yaptığı,alogaritmalar filan

3-insanların rahatca soru sorabildiği

4-birde geyik

1'inci bölüme forumlar moderatöre gönderilip onay alınırsa yayınlansın
ve puan sistemi ile en iyi program hep yukarıda kalsın geride kalanlar için
arka sayfada ayrı yer tutulsun.ama forum gibi olsun. hemde heyecan olur
sadece oyun değil oyun ile ilgili programlarda olsun (bizim yaptığımız)

mesela benim "ibowar1,ibowar2" 1. bölümü hakederken
mini-tetrisin hakkı ikinci bölümdür diye düşünüyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 1:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Valla devreci kusura bakma ama senin yaptığın oyunlar da benim yaptığım soğuk kabus ta hepsi minik oyundu.Büyük oyun nasıl olur biliyor musun? En az 5-6 bölümü olur, senaryosu olur, ara videoları olur vs. O zaman "oyun" olur işte.Bizimkiler daha minik...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
the_prodigy

Nereden: istanbul

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 1:29 pm    Mesaj konusu: yeni konuk yorumu Alıntıyla Cevap Ver

daha once bu yollardan gecmis kisilerin tecrubelerinden faydalaniyim. diye bu sitede takiliyim dedim. amacimdan sapip kendimi surukleyici bir muhabbetin icinde buluverdim. bu arada oyun yapimi hakinda en iyi turk sitesi bu diye bilirim. (idigerleri malum)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
devreci

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 2:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax demiş ki:
Valla devreci kusura bakma ama senin yaptığın oyunlar da benim yaptığım soğuk kabus ta hepsi minik oyundu.Büyük oyun nasıl olur biliyor musun? En az 5-6 bölümü olur, senaryosu olur, ara videoları olur vs. O zaman "oyun" olur işte.Bizimkiler daha minik...

arkadaş işAllah kışa doğru böyle şeyler yapmaya başlarız.Şimdi hava sıcak adamın oyun yapası gelmiyor. (galiba bundan dolayı monoton site) ben senin soğuk kabusunu 4 aydır sitede olmama rağmen üç hafta önce gördüm çünkü formun baya karışıktı 5. sayfada vardı link.bunu engellemek ve dışarıdan oyun yapan insanları siteye çekmek için bu önerim sitede her an indirilecek oyunun olması siteyi çekici kılar morelleri düzeltir
Başa dön
3doyun

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 10:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben burad tetanoise yi haksız buluyom boş konuşuyor gene ! sigarayı bıraktımm.. git bu şarkıyı dinle kendine gel ÇoTaNak Fındık yağı gibisin aynı Wink

TheÇotanak Fındık Yağı
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
3doyun

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 10:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tetanoise özür dilerim yannış yazdm İSE değil TheÇotanak Olcaktı Orası
ne dediysem theçotanak a teta ya değil abim hürmetler özür dilerim Smile

ç o t a n a k ,,, f ı n d ı k ,,, y a ğ ı
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
TheCotanak

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 11:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Şu sitenin tasarımını 2048e göre uyarlasak, bana bir izin verseler, tasarım oturtsam, horizontal düzene geçsek, ortada ne width kalsa, ne height.. ama olmuyor ki.. izin alamıyorum ki. tepki görür zaten, kimse menuyu bile bulamaz sonra.. yok yok, vazgeçtim en iyisi.
Başa dön
TheCotanak

MesajTarih: Thu Jul 07, 2005 1:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evladım, 3doyun, ilkokul seviyeni bir kenara bırak, google'a gir ve şöyle arat hemen:

"how to create a brain, for dummies"
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Öneri, İstek, Eleştiri vb Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız