Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Forever Turkish Game LTŞ. (iki Oyun Bitti)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Forever Turkish Game LTŞ. (iki Oyun Bitti)
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Extatic

Nereden: Oyunlar Diyarından

MesajTarih: Sat Nov 26, 2005 5:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Oyun bence mükemmel olmuş. Yalnız karakterleri kendiniz yapsaydınız. Capcom un karakterlerin kullanmasaydınız. İyi olurdu. Yalnız Capcom böyle bişey duyduğu zaman bırak 250$ ı kaç 250$ ödersiniz bilemiyom. Benim tavsiyem karakterleri değiştirip öyle piyasaya sınmanızdır. Tebrikler
Keşke sizlere yakın olsaydımda 3D çalışmalarda size destek verebilseydim. Ama benden daha iyi ve uzmanların olduğuna eminim Yolunuz açık olsun...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Sun Nov 27, 2005 11:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bir mesajdan sonraki tum girisleri sildim.
Eger yeniden ayni tavirla ona buna saldirmaya devam edilirse bazi yaptirimlar malesef kacinilmaz olacaktir.

Muduriyet adına TheCotanak
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ebleda

Nereden: usa

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 12:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu proje ile ilgili ben endiselerimi daha once dile getirmistim: Telif haklari! Mugen olayini fazla bilmiyorum, hic ilgilenmedim ama o 250$ olayi satilan kopyasi basina olabilir. Bu projeyi piyasaya surmek cok risk almaktir. Sonucta oyunu aldigimiz icin biz degil, oyunu sattginiz icin siz ceza alirsiniz. Dikkat edin.

Digerlerine gelince, nedir bu 3dgs olayi anlamis degilim. 3dgs'yu yapanlar size reklam yapmaniz icin para mi verdi?, analamdim ki!

Burada kod yazarak bu isi yapan bir suru uye var. Takdir edersiniz ki bu uyeler kod yazmayi rahatlikla yapabilirken, 3dgs gibi bir "tool"'u kullanmayi sizden cok daha iyi becerebilirler. Ama niye kullanmiyorlar? acaba bunu hic dusunduz mu? bir tool ile "herseyi yaparim" demek, ufacik bir dunyanizin oldugunu gosterir. Sizin probleminiz NE BILMEDIGINIZI BILMEMENIZ! Siz bu forumda laf attiginiz uyelerin bilgilerinin binde birine sahip olasaniz, emin olun ki kendinizi tanri ilan ederdiniz! Deneyime, bilgiye saygi gosterin, adam olun.

Ben sadece Algorian'nin 6 numarali yorumuna cevap vereyim, gerisi sizin Wink

Evet abicim, yapabilecek adam var. O dedigin olay compiler dizaynidir, IDE degil!
Başa dön
ebleda

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 12:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kusura bakma TheCotanak, ben mesaji yazarken sen diger mesajlari silmsin Wink . Istiyorsan bu mesajin ilk paragrafi disindakileri sil. Konu kopmasin.
Başa dön
Algorian

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 7:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yaptırıma bak! O kadar hakaret ve üstüne mesaj silinmesi

1) En fazla hesabımı silersiniz.

2) Arkadaşım! en son attığım mesaj yalan mıydı? Adamlar hem oyun motorunu kendimiz yaptık diyor hem de mugen oyunları yapıyoruz diyor.

3) ebleda arkadaşım, bilgi ile imanın kimde olduğu belli olmaz diye bi laf var!

4) ebleda arkadaşım yine sana : IDE tek başına bişeye yaramıyo zaten. Delphiden bahsetmiştim, IDE'si derleme işlemi de yapıyor. İlle de compiler dememe gerek yok.
5) Nomax'ın son mesajını bence her Türk genci okusun.

(Tükiye'nin Einstein'i diye anılan ve fen ilimleri ile ilgilendiği halde Türkçe dili üzerine birçok kitap yazmış olan Profesörlerimiz var, nedenini hiç düşündünüz mü?)

6) Konuyu açan arkadaş niye cevap yazmıyo?

7) Bu mesajımı da silin, gerçekten umrumda değil. İnanın ki burda yapmaya çalıştığım şey çok bildiğimi göstermek falan da değil, zaten kimsenin beni görmediği, adımı bile bilmediği bi yerde en çok bilen ben olsam ne olacak, neyin havasını aracam sanki? Güya payaşım forumu ama sırf bu forumu dediğim amaçla kullananlara kanmayasınız diye zamanımı harcayıp mesaj atıyorum ben. Sırf bizden olmayanların yanında kendimizi bişey sanmayalım diye.

İşte emek budur...

[/b]
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Hunturk

Nereden: heavy metal aleminden

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 8:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Algorian, IDE ile Compiler ayrı ayrı şeylerdir, sen kendine Delphi programcısıyım diyorsan Delphi IDEsi ile dcc.exe (compiler) arasındaki farkıda bilmen gerekiyor. (dcc.exe olmayabilir, misalen verilmiş bir exe ismi)

O bahsettiğin profesör Oktay Sinanoğlu, gerçektende hayat hikayesi çok ilginç bir bilim adamıdır. 20 yaşların hemen başında Amerika'nın büyük üniversitelerinden birinden okula girdiğinin 3. ay'ında profesörlük ünvanı almıştır. Evet Türkçe'yi koruma taraftarıdır. Fakat adam yaptığımız herşeye "Turkish, Türk, Turk" koyalım demiyor. Tek düşüncesi Türkçenin bozulmamasını sağlamak yada bozulduğuna dair ikaz etmek.

Algorian bu söyleyeceklerim sana değil.

Bu arada bu mugen, 3dgs, gm, ags falan fişmekan tartışması uzun süredir var, bence isteyen istediği araçla istediği şeyi yapsın.

Neticede; hız, kalite, görsellik gibi kriterler bunları eleyip doğruyu ortaya çıkaracaktır.

Fakat hiçbirşey için uğraşılmayan, çalışılmayan ülkemizde gerçekten bir şeyler ortaya koymak için emek harcamış insanların önünü kesmek te olmaz. Sanki Türkiye'de NFS Most Wanted, Call Of Duty 2 üretebilen firmalar varmışta artık bu tip basit yapımlara ihtiyaç yokmuş gibi oluyor.

Dediğim gibi herkes bildiği yöntemlerle oyun, yazılım geliştirsin sonunda dediğimiz kriterlere uymayıp silinip giden birçok uygulama olacaktır.

Yalnız her " programlama öğrenmek istiyorum, oyun yapmak istiyorum " diyen samimi üyeye alsen 3dgs inndir onu kullan demek çok yanliş. Bu işin öncelikle profesyonel tarafını göstermek gelişim açısından daha iyidir. Ondan sonra adam ne istiyorsa yapsın kendi bilir.

Bu işte nedense 1-2 sene RAD IDEleriyle çalışmış yada göz aşinası olmuş herkes kendini "süper programcıyım ben" moduna sokuyor. Hatta hatta sadece IDE'nin menülerini ve bazı performans ipuclarını iyi bilen adamlar kendilerini hard programcı kabul ediyor.

Herkese Kolay Gelsin.
Başa dön
TheCotanak

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 9:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aaah ah.. Herkes bir seyler biliyor, herkes her isin dogrusunu biliyor ama bir dusunun; eger herkes ne dogru bilse bile hava atana ya da kendinden az bilene satassaydi bu site nasil bir yer olurdu?

Ah durun ben cevap vereyim bu soruma;

İşte böyle bir yer olurdu.
O yuzden tum mesajlarinizi temizlemekten artik buyuk keyif alıyoruz.
Hadi bakalım..
Başa dön
Algorian

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 9:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

1) Ben kimseye çok iyi programcıyım demedim!

2) IDE ile Compiler arasındaki farkı biliyorum.

3) Bahsettiğim insan sadece Oktay Sinanoğu değildir (Aydın Köksal, Cahit Arf...).

4) Ben zaten herşeye Turk, Turkish gibi kelimeler yerleştirelim diye öyle yazmadım. Tarzanca milliyetçilik yapıp her Türk icadına Turkish diye isim koyan, heryere ille de gavurca isimler koyan, yine gavurca rumuzlar, şiirimsi imzalar, gavurca işyeri isimleri koyanlara birşeyler anlatmak için yazdım.

5) Tarıştığım konu 3dgs falan değil! Bu başlığı açan arkadaşın emeğine saygım var ama yaptığı pireyi deve gibi gösterip bunca adamı kandırmaya çalışmasına kızdım.

6) Benden bu kadar, sadece bu başlığı açan kişinin cevap yazmasını bekliyorum iki gündür. Nerde ooo? Hani "Dünya Çapında Görülmemiş oyun", hani "kendi Geliştirmiş Olduğunuz Oyun Motoru" diye sormak istiyorum sadece.

7) Bir daha cevap yazmayacam. Yarışmacı arkadaşlara başarılar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
ebleda

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 10:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Algorian,

Projeleri degerlendirebileceginiz Turkiye-ici standartlar ne yazik ki yok. Bundan dolayi biri cikip 3dgs ile yaptigi birseyi Turkiye'nin en iyi oyunu ilan edebilirken, ayni zamanda kendi sistemini gelistirmis bir baska grupta bunu yapabiliyor. Ama butun bunlari kiyasliyabilecek, bir standart olusabilecek kadar proje yok ortalikta.

Herkesin kabul edecegi bir standart olmayinca isler tamamen izafi kaliyor. Ona gore dunyayi yerinden oynatabilecek bir oyun iken, sana gore bes para etmez bir oyun olabiliyor.

Bir projeyi tanitilirken, "elle tutulur" ozellikleri on plana cikarilip reklami yapilmali. "goreceli" ozellikleri on plana cikarildiginda, ortaya boyle bir tablo cikiyor iste.
Başa dön
mugengame

MesajTarih: Mon Nov 28, 2005 11:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Seni anlıyorum Algorian Türkiye o kadar şirket yada iş yerleri var bir çoğun ismi yabancı kelimelerde oluşuyor kimse bunlara bir şey demiyor Yani bunlar şimdi Milletçilikmi yapıyor yada gönlünden geçen isimlerimi koyuyorlar ? ismi üzerinde Turkish yani türkiye burada her şey serbest isteyen istediğini yapar kimsede bir şey yapamaz evet doğru yazıları oku sonra gel bana öyle de ben ne yazmıştım konularımda Mugen oyunu yani dünyada görülmemiş mugen oyunu Pc Oyunu yazmadım herhalde ve ilk oyunumuzuda free olarak dağıttık, Beğenen beğendi beğenmeyen beğenmedi. Peki sen ikinci oyunumuzu gördün mü ? yok tabiki görmedin o zaman oyun hakkında böyle yorumlar yapmana gerek yok, Sana bir şey söyliyim mi ? Adminlerede ricam silmesinler söylemek istediğim şu; Sen ve senin gibileri bu siteye üye olup yani gözüne birisini kestirip bir açığını yakalayıp onu devre dışı bırakmak istiyorsunuz fakat sana bunu söyleyeyim sen istediğin kadar eleştiri yap umrumda değil ben yinede oyunumu yaparım satarım orası bana kalmış, bir diğer mesajında ise demişsinki Nomaxsa katılın peki sen kimsin ? Nomax mı yada adamı mı Yani siteye yeni üye oldun o kadar konu var bula bula bunu buldun şimdi diyeceksinki bilmem konuyu gördüm yazdım bunu kimse yemez, Senin amacını senden iyi biliyorum ama dediğim gibi sen ve senin gibileri asla bizi bu yoldan caydıramaz, Mugen de olsa sonuçta oyun, Türkiyede yapan az kişi var mugen oyunlarını 3dgs ile yapılan oyunlarada oyun derim fakat senin beni eleştirmen için gidip kendine özen bir mugen yada bir oyun yapman gerekliki beni eleştiresin Dikkat edersen eleştireli oyundan anlayanlar yapıyorlar, Ama senin nereden geldiğin bile belli değil gerçek yüzünü gösterde bizde bilelim kimsin
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
TheCotanak

MesajTarih: Tue Nov 29, 2005 12:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ozel mesaj yoluyla halledin bundan sonrasini.
Yoksa konu gider, tat bozulur..
Başa dön
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Tue Nov 29, 2005 11:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hmm...Doom3 eleştirebilmek için C ve Opengl ile bir motor yazmak ve o kaliteye ulaşmak mı gerekli? (Misal)

Benim kurduğum bir örgüt var, amacımız oyun yapmaya hevesli kişileri caydırmak, morallerini bozmak ve onları yıldırmak...Merak ediyorum sizler yolda yürürken, "Allahım, birisi beni takip ediyor.Sanırım bir köşeye sıkıştırıp paramı isticek." diye sayıklayarak mı yürüyorsunuz....

Fesupanallah ya.Kurun Turkish Games Can Kick American Games Ass firmasını da rahatlayın.Benden bu kadar.Bu başlığa da bu konuyla alakalı birşey yazmam.Ve unutmayın ki Türkiye sizlerle gurur duyuyor Turkish ismini kullanan stüdyolar, gruplar, kişiler, ekipler, hedeler, hödöler....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
lucifer

Nereden: Istanbool

MesajTarih: Tue Nov 29, 2005 1:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax demiş ki:
Benim kurduğum bir örgüt var, amacımız oyun yapmaya hevesli kişileri caydırmak, morallerini bozmak ve onları yıldırmak...

Iste, sucunu itiraf etti! Cezasi neyse uygulansin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
TheCotanak

MesajTarih: Wed Nov 30, 2005 1:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nomax'i hemen Taksim meydaninda sallandiralim ki baskalari da yapmasin..

Ayrica polemik devam ederse ne bu konu kalir, ne de mesajlariniz..
Haberiniz olsun ey uyeler. Lutfen mesajlarimizda biraz daha dikkatli olalim. Bir fikrimiz varsa da bir kez olsun icimizde kalsin.

Simdi bana cevaben polemige devam edilecek, bunu da biliyorum ama hani bir kez olsun belki anlar insanlar beni dedim..

Degil mi lucy? Evet evet.
Başa dön
directxgame

Nereden: Aydın

MesajTarih: Wed Nov 30, 2005 9:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TheCotanak işin zor..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız