Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Download a hazir FPS güncellenmis surum TurkOp
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Download a hazir FPS güncellenmis surum TurkOp
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
chenmy1

Nereden: Ankara

MesajTarih: Thu Sep 23, 2004 8:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

HAREKETLI NESNE:

ADRES:
www.turkop.netteyim.net FATIH3d4.zip ->digerlerini indirmeyin eski version

Yorumlarinizi bekliyorum dedim ama kimse bakmadi galiba?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
ferdemoncel

Nereden: Eskişehir

MesajTarih: Thu Sep 23, 2004 8:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben baktım. XP altında bir sorunla karşılaşıldı ve kapatılması gerekiyor diyor. Sonra da sanal bellek miktar düşük diye hata veriyor.
Belki benim ekran kartımdan olabilir. GeForce 2 MX..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
harzememo

MesajTarih: Thu Sep 23, 2004 11:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ferdemoncel demiş ki:
Ben baktım. XP altında bir sorunla karşılaşıldı ve kapatılması gerekiyor diyor. Sonra da sanal bellek miktar düşük diye hata veriyor.
Belki benim ekran kartımdan olabilir. GeForce 2 MX..

+1 (written olamadı hatası devam ediyor)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
OsmanTuran

Nereden: Mersin - K.Maraş gel-git halinde

MesajTarih: Fri Sep 24, 2004 7:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben bugun bakabildim. Harita boyutu iyi. Multiplayer da cok iyi olur. Adamlar rahatca birbirini bulur. Ottoman Cafe de diger sektorlere gore detayin daha fazla oldugu dikkatimi cekti. Yalniz cikisi hemen bulamadim. Isiklandirma tam olmadigi icin derinlik kendini pek belli etmiyor. Cikis a bari en azindan "exit" gibi bisey yaz. Sonra merdivenlerden inerken sanki bogaz koprusunden atliyor. Cok zipliyor. Merdiven yuksekligini biraz dusur. Ayrica dokular halen sunmus vaziyette. Anladigim kadariyla default UV mapping kullanip mesh i boyutlandiriyorsun. Hata burdan kaynaklaniyor. Cinema4D olsa bir iki oneri soyleyebilirdim ama 3DMax te fazla bisey bilmiyorum. En son bir top yapip ziplatmistim o kadar Very Happy

Sistem ayni GeForce4 lu sistem. 250-400 FPS arasinda dolaniyor. Stencil den baska yontem kullanacam degissin yansima icin. Doom3 ten bir ornek vereyim. Kendisi ayna olarak "render to texture" methodunu kullaniyor. Material scriptlerinde (eski adiyla shader dosyalari) texture boyutlarini belirtebiliyorsun. Peki bunun ne artisi mi var? En basta fragment programla istedigin deformasyonu sagliyor olmandir derim Cool
Başa dön
chenmy1

MesajTarih: Fri Sep 24, 2004 3:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

XP de hata veriyor diyen arkadaslar ...Hangi dosyayi indiriyorsunuz ?
FATIH4.zip i indirin digerlerini degil o hata duzelmis olmasi gerek cunku aynisini bendede veriyodu simdi vermiyor?

Bu ara osman abi tavanda Pervaneler gozukmuyo mu?

Bu ara PPL ye basladim ...
Su an tanjant ve binormal hesabi uzerinde ugrasiyorum ama bu texture koordinatlari ben mi hesaplatcam yoksa Tile olanlari yani normal resimdekini mi kullancam?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
OsmanTuran

MesajTarih: Fri Sep 24, 2004 4:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pervaneler gozukmuyor diyen olmadi ki! Very Happy

Dot3 tutorial da tangent space i olusturma kodu var zaten. Bi incele. Ayrica fragment program tarafindan hesaplanacak bumpmapped per-pixel lighting tutorial i test asamasinda hersey yolunda giderse yarin deniz in elinde olur. Onu da incelersin.
Başa dön
chenmy1

MesajTarih: Fri Sep 24, 2004 4:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

su an hesaplamayi yaptiriyorum fakat kut cokuyor anlamadim...

birde Texture koordinata cevap vermemissin?direkt haritada kullanilan UV lerimi kullancam abi? Cunku 3dsmaxden dolayi Tile i berbat nesneler var...

bu ara Ottoman cafe ayrintili idi cunku tek sektorde hareketli nesne , PPL ve digerleri uyguluyacaktim sonra PPL yi beceremiyince diger harita ile birlestirdim ..

ama su an bayagi ilerledim Nvidia sitesinden pluginide indirdim sanirim kisa bir sure icinde bitircem isiklandirma sorunumda kalmayacak..
Başa dön
OsmanTuran

MesajTarih: Fri Sep 24, 2004 4:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

chenmy1 demiş ki:
birde Texture koordinata cevap vermemissin?direkt haritada kullanilan UV lerimi kullancam abi? Cunku 3dsmaxden dolayi Tile i berbat nesneler var

Eger beni dinleyip tutorial a bakarsan bu sorularin hic birine gerek kalmayacak. Ama bakmamakta israr edecem diyorsan direk UV leri kullaniyorsun. tile berbat olmasi 3dsmax tan degil. Senin direk default UV mapping i kullanmandan.
Başa dön
chenmy1

MesajTarih: Fri Sep 24, 2004 4:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yaw ornege bakicam tamamda..
Bu ara ben 3dsmaxden Mesh e UVMAP uyguluyorum ve bitmap Fit deyip Tile yapiyorum U ve V de sonra bazi koseler bozuluyor..yani bende fazla MAX bilmiyorum..
Başa dön
chenmy1

MesajTarih: Fri Sep 24, 2004 5:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

abi bu ara !!ARB felan diye bir komut seti var bu nedir?

Bunla bir Extensionu aciyoruz degisik sekilde girilebiliyor bu PPL kullanmak icin bunlarida ogrencez galiba oylemi?

ben bir ornekde gormustum bunu bir dosyadan okutuyodu?
bu dosya extension in okudugu bir dosya mi yoksa adam kendimi olusturmus?
Başa dön
ferdemoncel

MesajTarih: Fri Sep 24, 2004 5:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben zaten fatih4 sürümünü indirmiştim herhalde. Ama dur bakiyim bir kere daha indireyim.
Başa dön
cjungie

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Fri Sep 24, 2004 5:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

son yolladığını aldım bir sorun yok ve 300-600fps arası... stencil olunca da zaten ~300 oluyodu o mekanda.
sistem : win xp athlon xp 2600+ , 1gb ram , gf4ti 4200 128mb

herşey iyi hoş da tek beğenmediğim nokta cisimlerin üzerine çıkışımızla ilgili. inişler düzdün, belli bir hızla oluyor ama birşeyin üstüne çıkıyorsak hız yok direk yükseltimiz değişiyor.

Mesela, merdiven inişleri gerçekçi, ancak çıkışlar aşırı kötü. Grafiklerde de cisimlerin kenarlarında kalıntılar oluşuyor bir snyelik fln ama çok değil ilk açılışta oldu bir iki kez sonra hiç görmedim. Sanki ordaki polygonlar kaymış gibi oluyor fln. neyse Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
ferdemoncel

MesajTarih: Fri Sep 24, 2004 5:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yok yine olmadı. fatih3d4.zip'i indirdim. Herhalde benim ekran kartımdan. Zaten UT2004 Demoyu da çok yavaş açıyo..
Başa dön
chenmy1

MesajTarih: Fri Sep 24, 2004 5:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yok ekran karti degil dosya kayit etmeyle alakali ben exportterlari degistirdim fakat oyun icinde acilirkenki dosya formatini degistirmedim bu yuzden oluyor ama hangileri degistirdigimi bulamiyorum sonradan buluyorum ama ...

Duzelticem olmassa her seyi bastan duzgunce kodliycam..
Başa dön
chenmy1

MesajTarih: Mon Sep 27, 2004 12:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

en son halinde diger butun modelleri kaldirdim yakinda PPL bitince yayinliycam.. Sadece Harita yukleniyor artik gene written olmadi derse haritada sorun var..

Bu ara kotu haber ...
ekran karti nin bazi extensionlari desteklemesi gerekecek yani eski ekran kartlarinda artik acilmayacak..

PPL ile ilgili hatayi yeni bir baslikta actim cunku sadece ona konsatire oldum ..
-DOT3 hatasi baslik.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5
5. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız