Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - OY.ORG ve Monotonluk ...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

OY.ORG ve Monotonluk ...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Öneri, İstek, Eleştiri vb
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
SoulOfSilent

Nereden: /dev/null

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 11:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cjungie demiş ki:
SoulOfSilent demiş ki:
cjungie demiş ki:
kolpa adult siteye çevrilmeli bence böle bol dialer'lı pop-up'lı Twisted Evil

güzel hatunlar olursa dialerları açarım sabaha kadar Razz

ona ne şüphe...

karışmayın işime Very Happy sg gibi bişiler yapın görün o zaman sizi zengin ediyommu etmiyommu Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
devreci

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 11:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

lazımsa 1123 resimlik gizli klasörüm siteye feeeeedaaaa olsuuuun.............

site tavan yapar 300bin üyesi olur
Başa dön
cjungie

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 11:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bi de siteye döküman yollayan yok diyosunuz Razz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
SoulOfSilent

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 11:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cjungie demiş ki:
bi de siteye döküman yollayan yok diyosunuz Razz

bende private serisinin pdf leri var göndereyimmi? Razz
Başa dön
Ragnor

Nereden: Bursa

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 11:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Soru: Civatalarını sıyıran bir grup oyun programcısı ne yapar?

Cevap: Yukarıdaki topici yazar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
SoulOfSilent

MesajTarih: Tue Jul 05, 2005 11:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ragnor demiş ki:
Soru: Civatalarını sıyıran bir grup oyun programcısı ne yapar?

Cevap: Yukarıdaki topici yazar...

bizde civata yok eski sistem sok-çıkar lego gibi
Başa dön
mentat

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 12:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

herkese merhabalar,

hazır olun uzun yazıcam sanki.

birşeyler yazmak istedim nedense ben de. belki gereksiz olacak bu söylediklerim. çünki deniz siteyi ilk kurduğundan beri, daha doğrusu ben bu siteye ilk üye olduğumdan beri süregelen bir yaklaşım var site yönetiminde. bu siteye ilk mod olduğumda bunu deniz ile hiçbir şekilde konuşmamıştık ve hala da hiç konuşmadığımız bir mesele bu. ama hem ben de, hem cjungi, theCotanak, teta olsun bir şekilde diğer eski üye arkadaşlarda da hissettiğim (ve yukarıdaki mesajlarından gördüğüm) bir yaklaşım bu. her ne kadar otu boku sildiğimiz bazen iddia edilse de, bu mekanı denizin, şunun bunun, benim onun kurduğu ve yönettiği bir mekan olarak sürdürmektense, mekanın kendi kendini yaratan, tanımlayan bir mekan olmasına özen gösterdik. arada seviyenin düşmesinden, şundan bundan şikayet etsek de, elimizden geldiğince müdahale etmekten uzak durduk ve müdahale ettiğimizde de buranın tadının kaçmasını küçük operasyonlarla engellemeye çalıştık sadece. pek çok gereksiz insan bu siteye üye oldu, ve hepsi de bir süre sonra, belki hevesi kaçtığında, belki ters tepki alıp sıkıldığında buradan uzaklaştı. benim hayal meyal hatırladığım pek çok isim var, gelip saçmalayan sonra da bir şekilde uzaklaşan buradan. kimse tarafından kovulmadan. insanları banlemek ne kadar kolaysa, bu banlerden kurtulmak da yukarıda anlatıldığı gibi gayet mümkün. biz banlemek yerine oturup konuşmamamıza rağmen doğal seleksiyonu seçtik. belki tembelliğimizden, belki de böylesinin daha doğru olduğunu düşündüğümüzden. hakikaten deniz'in buna nasıl karar verdiğini bilmiyorum ve o da benim bu karara ne yönden saygı duyup uyduğunu bilmiyor. aynı şey belki hibbit hariç, sanırım tüm modlar ve eski üyeler için de geçerli.

bu durumun malesef tek bir sakıncası var. arada benim de şikayetçi olduğum, sitedeki muhabbetlerin ortalaması alındığında, sonucun neredeyse bir zaman kaybı olarak gözükmesi. bu siteye üye olup destek verecek, genç arkadaşları, hepimizi gaza getirebilecek insanların bu siteye üye olmasını isterdim. cemuzunlar belki burada (ticari, iyi kötü bir oyun yapmış bildiğim tek üye, alınana gazoz bayılana limon, hatırlamıyorum işte), ama cüneyt özdaş, cemil türün, mevlüt dinç vs vs de buraya uğrasa, sadece oyun nasıl yapılırı öğrenmeye çalışan bir avuç meraklının değil, bu işe en az bizim kadar gönül vermiş ve tecrübeli insanlar da burada olsalar. karşılıklı feyz alsak, yenilerin heyecanı ve enerjisinden, eskilerin bilgi ve tecrübelerinden..

oyun yapımının emeklemeye bile başlamadığı bir ülkenin en oyun yapımıyla ilgili sitesi bir dönem öyle bir anlamsız polemiklere gömüldü ki, sitede konu dışı bölümü kilitlendi ve üstüne üyelerin en az yarısı bir şekilde yönetimi despotlukla suçladı. deniz veya diğer modların ne hissettiğini bilmiyorum ama ben gülümsüyorum bu tür mesajları gördükçe. çünkü enteresan olan bir o kadar insan da siteye daha derin (pro/noobie) hiyerarşiler getirmenin, banlemenin gerekliliğini dile getiriyorlar..

hala okumaya devam eden var mı ki mesela bu yazdıklarımı..

neyse, uzatmamak lazım mevzuyu ama zaten yeterinden fazla uzattım bile. şahsen hala bu sitede geçirdiğim vaktin bir zaman kaybı mı yoksa bir feyz veya bilgi kaynağı mı olduğunu bilmiyorum. aslında uzunca bir süredir zaman kaybı olduğundan şüpheleniyorum. insanların sadece otuz saniyelerini falan google'da ya da f1'e basıp helpe bakarak çözebilecekleri problemleri dünyanın sonuymuş gibi yaygaralarla buraya attıkları mesajlarla vakit öldürmek ne kadar anlamlı ki. banlemek falan değil, insanlara google ve help kullanımını öğretebilsek, emin olmadıkları konularda yeterli bilgiye sahip olmadan konuşmamalarını sağlasak inanın burası çok daha güzel bir yer olur. belki daha sessiz ve monoton, ama bence daha işlevsel.

ya ben bunları yazarken, bir önizleme yapayım, neler yazmışım diye bir bakayım dedim.. ve mesaja altı sekiz adet yeni geyiğin eklendiğini gördüm. geyik olmaktan öte diyalog. geyik kaçınılmaz birşey ve valla ben de severim. ama olay kısa mesajlaşmalara geldiğinde ne ana konu kalıyor ortada ne de öncekilerin ciddi ya da geyik yazdıklarına saygı. tam bu noktada, ne kafa patlatıyorsun, ne yazıyorsun ki be demek kalıyor kendi salak şahsiyetime.

log off zamanı..

çevreye verdiğim zaman kaybından dolayı tüm hassas bünyelerden özür dilemeyi bir borç bilirim.. giriş gelişmeden sonra elbet bir de sonuç atardım ortaya ama valla ne saha ne de hava uygun tam şu anda.. saygılar diyeyim..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
cuneytbnd

Nereden: CMOS SENSOR

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 12:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu yazi (mentat'ın yazısı) belki ekibi biraz kendine getirir.
herkes şapkasını önüne alsın ve karar versin.

Exclamation
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
devreci

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 1:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mentat yazının tamamını okudum.
anladığım tek şey senin ve bu konuyu açanın ve bu konu hakkında yakınanların tamamının bir projelerinin olmaması veya projelerinin çok uzamasıdır diye anladım. (alınana gazoz bayılana limon)

bi düşünün, her hafta başka bir arkadaşımızın yaptığı oyunu,demoyu teknoloji testini oynasak değerlendirsek (sanırım 100 aktif kişi var).
sitede yıldırımlar düşşe ,övüş,kavga olsa bile sitenin seviyesinin devamlı yüsekte olacağını görürsün.

senin yukarıda hayal ettiğinin bin katı güzel bir site olurdu bu site amerikadan bile mühendisler gelirdi bu siteye...

bence bu siteye yapacağımız en iyi destek OYUN YAPMAMIZDIR yatmamamızdır. geyik,basit soru filan hikaye

Rolling Eyes
Başa dön
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 2:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aynen öyle, bundan sonra kendi ufak projelerimi tanıtmak dışında pek mesaj atmicam.Ne yazsam birilerine dokunuyor, polemik konusu oluyor veya bir geyik başlatıyor ve forumu chat ortamına dönüştürüyor.Gönderdiğim yeni dökümanlar da var fakat henüz yayınlanmadı (1 hafta oldu.) Elimden geldğince katkıda bulunmaya çalışıcam ki bundan sonra bir işe yarayayım.Daha çok işe yarayayım...

Bunların birer + değil üzerime düşen sorumluluklar olduğunu düşünüyorum şayet ben bir oyun yapımcısı isem.Herkese kolay gelsin diyorum arkadaşlar.
Başa dön
SoulOfSilent

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 2:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mentat haklısın üstad yannız şöle bişey var?! millet burda dalgasında takılırken ve site boşken (luzumlu bir başlık bulamazken diyelim) insanın ne yapmasını bekleyebilirsinki? ha tamam bende forumda bir düzen istiyorum, en azından gerekenlerin yapılmasını, madem konudışı geyik vs. vs. karşı çıkılıyor (sana değil lafım eğer karşı çıkıyosan sanada olsun Smile ) o zaman adam gibi oturup "bizden fazla online olup!!!" siteyi göz önünde tutmak gerekir, ki istediğiniz düzene otursun, bu nedir? tabiki şudur: her gördüğünüz gereksiz mesaja anında infaz, ki türemesin dimi? madem buraya atılan her konudışı mesaj bir hastalık gibi çoğalıyorsa dediğimi yapsın o zaman gerekli kişiler, ben işyerimde bütün gün açık tutuyorum siteyi ve neredeyse o gerekli kişileri hiç göremedim diyebileceğim kadar az görüyorum, neyse mevzu bu değil, madem gereksiz mesaj istenmiyor(bu kaçıncı tekrarım bilmiyorum) o zaman gerektiği kadar online olunup ona göre temizlik yapılsın, madem olmuyor konu budaklandıkran sonra gelipde bidibidi yapılmasın var uzatmışınız kitliyorum diye, demekki sorumsuzluk sadece bizde değilmiş! ne yazdığımı tam olarak bilmiyorum açıkçası ve önizlemede yapmıyorum, hatam olduysa affola demiyorum bu sefer eğer varsa yanlış bişey hata değil kastidir, benle sorunu olan burda deil özelde görüşsün(madem geyik veya polemik istenmiyor)
Başa dön
KePhReNZ

Nereden: İzmir

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 9:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba,

Sitedeki döküman sayısı oldukça az, ve bu siteye katkıda bulunmak isterim. Yanlız forumlarda şunlara şait oluyorum:

1) Bilginin değil laf sokma gücünün yüksekliğinin ölçülmesine,
2) Tutulan tarafların doğal seleksiyonu engellediğine, (Gerekiyorsa, düzeni bozuyorsa en yakın arkadaşlar bile uyarılması gerekliliğini savunuyorum)
3) Eğer bir kişi gözde biri/birşey hakkında (yakın arkadaş, pusu ...) yorum yaparsa saldırıldığına,
4) Bir bilgi üzerinde kesin !!! yorumlar yapılıyorsa (tartışılıyorsa), kaynak gösterilmesi gerekliliğine ( aksi halde bilmeden araştırmadan yanlış bilgi forumlara giriyor )
5) Hiç araştırmadan sırf konu olsun diye gerekli gereksiz mesajlar atıldığına.

Eğer bu konularda bir düzelme olmassada hiçbirşeyin değişmeyeceğine inanıyorum, kimse kendini süper zannetmesin, hepimiz öğrenen insanlarız, birimiz diğerinden fazla biliyor diye diğerlerini ezmek vs gereksizdir, varsa bilgimiz paylaşalım, yoksa susalım. Eğer bir mesajımız siliniyorsa, ve silinme sebebi tartışılabilir birşey ise silinen mesajımızla, silinme sebebinin özelden gönderilmesini talep ediyorum.

Saygılarımla,
Ahmet Bilgili
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder
lucifer

Nereden: Istanbool

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 10:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Mentat,

With all due respect, kendi kendine yuruyen ne var ki, amerikada bile ideal kapitalizm uygulanamiyo adamlarin rekabet kurullari var, at&t gibi sirketi ikiye bolduler, microsoft'a dava acildi... yani moderasyon olmazsa olmuyor maalesef.

Tamam anarsizm kitaptan okuyunca guzel geliyor insana, ama kitaptan okuyunca guzel, 10 tane anarsisti alsan bi odaya koysan kesin kavga eder birbirlerinin burunlarini kirar kaslarini patlatirlar.

Ben ne diyorum ya... uc saatlik toplantidan ciktim beynim sulanmis resmen.
Başa dön
devreci

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 10:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Son olarak şöyle öneride bulunuyorum :

solda görülen form başlıklarının ana sayfada farklı bölümlere
ayrılmalıdır

1-yaptığımız oyunları ekleyebileceğimiz sadece derlenmiş oyunların olduğu

2-bilgi verildiği,duyuru yaptığı,alogaritmalar filan

3-insanların rahatca soru sorabildiği

4-birde geyik

ve gösterilen form başlığı sayısı artırılmalı.
bölümlere dağılım sayısı yukarıdaki gibi aşağıya indikçe azalmalı

artık böyle bir sistem yapılmazsa yeni oyunum ve sonra yapacağım
hiçbir oyunu siteye göndermiyeceğimi ilan ediyorum.
nedeni ise yaptığım oyunların 2-3 gün içerisinde siteden yok olup gitmesi
alakasız form başlıkları nedeni ile aşağıya dalış yapıyor.

"yeni oyun" ile "oyun yapmak istiyorum" gibi iki zıt konunun yan yana durması ve
"oyun yapmak istiyorum" konusunun güncelliğinin daha fazla koruması gibi berbat bir durumun bizden kaynaklandığını da unutmayalım.

uzun süren yorucu çalışmanın kısa sürede siteden gittiğini
gören kimse oyun yapmaz veya umutsuzluğa düşer benim gibi.
bu söylediklerim duyuru,bilgi içerikli formlar içinde geçerli

bu monotonluğu engellermi bilmiyorum fakat sitenin yararına olacaktır.
monotonluğun ,insanların bu işi bırakma noktasına geldiği için düşündüklerini sanıyorum
Başa dön
DG

Nereden: Eskişehir

MesajTarih: Wed Jul 06, 2005 11:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

devreci:

abi haftada bir oyun yapıyorsun, eğer herkes senin gibi koyarsa her minik oyuncuğunu zaten dediğin yer de kendi içinde bir foruma dönüşür. Yine kaybolunur. Fikir güzel ama bence kota olmalı mesela her üyenin en beğendiği üç oyunu. Zaten iş görüşmelerinde bile senin her yaptığın şeye bakmazlar (örn: Blizzard; "beş dakikayı geçmesin yaptığınız işlerin tanıtımları. En iyi yaptıklarınızı koyun ve en son yaptığınız işi en başa koyun." buyurmuştur...)

Onları istediği gibi manipule edebilsin. Ama bu işlerin hepsi eninde sonunda kodlamaya bakıyor ve sanırım Deniz askere gidecek. Yani bu dediklerimiz havada kalabilir (kalmayabilir de)

Bir de çok büyük bir problem değil ama, phpnuke'un bu yapısı bizim formata pek uymuyor. Yazı yazmak için verilen alanın (<input>) genişliği çok az. Birisi bir resim yolluyor, hoop beş katına çıkıyor genişlik. Veya kod yolluyor -nowrap- olmadığından kodun geniş kalan satırları bölünüyor, okunabilirlik sıfır.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Öneri, İstek, Eleştiri vb Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız