Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Ankara E-Oyun Kasım 2005 Toplantısı
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Ankara E-Oyun Kasım 2005 Toplantısı
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Gord10

Nereden: Ankara

MesajTarih: Thu Oct 20, 2005 3:50 pm    Mesaj konusu: Ankara E-Oyun Kasım 2005 Toplantısı Alıntıyla Cevap Ver

Bugün bana E-Oyun haber grubundan, Veysi İşler'den gelen mail:

"Sevgili Arkadaşlar,

Bayram nedeniyle 3 Kasım’daki toplantı İPTAL edilmiştir. Ancak 10 Kasım 2005 Perşembe günü Bilişim Kurultayı’ndaki (www.bilisim05.tbd.org.tr) E-Oyun Gününde buluşalım istiyoruz. Programda ünlü konuklar var. Lütfen E-Oyun gününü çevrenize de duyurunuz.

Hoşçakalın.

Veysi İþler.

Bilişim’05 / e-oyun

10 Kasım 2005 – Ankara Sheraton Convention Center

10:00 – 12:00 Opening Speechs

Veysi İÞLER

Igda Ankara Chapter Coord.

Dr.M.KIM

Game Infinity,South Korea

Arhan IŞIN

British Council,Gaming UK

Jon HARE

Tower Studios

Mike MONTGOMERY

The Bitmap Brothers & Tower Studios

12:00 – 14:00 Lunch

14:00 – 17:30 panel : Video Games ; The Past, The Present and The Future

Payzin Elli

British Council, Gaming UK

Cemil TÜRÜN

Yoğurt Teknolojileri Ltd.

Mevlüt DİNÇ

Sobee

Jon HARE

Tower Studios

Mike MONTGOMERY

The Bitmap Brothers & Tower Studios

Dr.M.KIM

Game Infinity, South Korea "

Katılmayı benden başka düşünen var mı?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
DoganBir

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Thu Oct 20, 2005 6:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ankara'da olsam kaçırmazdım. Ne yazık ki İstanbul'dayım
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
karloff

MesajTarih: Thu Oct 20, 2005 7:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yaw ben de gelicem de katılım ücreti 135 milyon mu neymiş yani para bulabilirsem katılırım...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
Gord10

MesajTarih: Thu Oct 20, 2005 7:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sanırım bir günlük için 60 YTL'ymiş, ama yine de çok ucuz sayılmaz Sad
Ben yine de gelmeye çalışacağım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
Ragnor

Nereden: Bursa

MesajTarih: Thu Oct 20, 2005 9:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yaa ama banane yaaaa Crying or Very sad
Şimdi ankaraya gitmek zor iş Sad.
Gidebilen arkadaşlar benim adıma Jon Hare'a Sensible Soccer ve Cannon Fodder için teşekkür edebilir mi?
Öff ya bu adamla tanışmayı ne çok isterdim ya Sad.
Kaçırmayın giderseniz.
-----------------------------------------------------
Bu arada böyle dehşet bir giriş ücreti ile ( tamam dünya için fazla olmayabilir ama Türkiyede oyun yapımından para kazanan adam sayısı bir elin parmaklarını geçmeyince) katılım az olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca Şimdi nedir bu? E-oyun fuarı mı? Yoksa E-oyun konulu bir semir vs. mi?
Siteyede şöyle bir göz attım ama niyeyse bu konferans, seminer vs. herneyse (en azından e-oyun kısmı) oyun yapımı ile uğraşanlara pek hitap etmiyor gibi, en azından direk olarak. Yinede Jon Hare diyorum başka birşey demiyor, diyemiyorum Smile. Keşke ankarada olabilsem o tarihlerde.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Gord10

MesajTarih: Thu Oct 20, 2005 10:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Anladığım kadarıyla E-Oyun; TBD'nin yapacağı Bilişim '05 etkinliğinin sadece bir parçası.
Sanırım 10 Kasım'da E-Oyun'a gitmek için müsait olamayacağım, çünkü o tarihte okulda sınavım filan olabilir. Ama gidersem senin yerine Jon Hare'a teşekkür ederim Ragnor Smile
Başa dön
DoganBir

Nereden: İstanbul

MesajTarih: Thu Oct 20, 2005 10:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:
Sergi alanını gezmek ücretsiz olacaktır. İkramlardan faydalanmak istemeyenler toplantıları ücretsiz izleyebileceklerdir

Alıntı:
10:00-12:30
e-oyun
Açılış Konuşması:
Veysi İŞLER

DR. M. KIM - Game Infinity, South Corea
Arhan IŞIN - British Council, Gaming UK
John HARE - Tower Studios
Mike MONTGOMERY - The Bitmap Brothers & Tower Studios

Alıntı:
14:00-15:30
e-oyun Panel: Video Games The Past, The Present and The Future

Payzin ELLİ - British Council, Gaming UK
Cemil TÜRÜN - Yoğurt Teknolojileri A.Ş.
Mevlüt DİNÇ - Sobee
John HARE - Tower Studios
Mike MONTGOMERY - The Bitmap Brothers & Tower Studios
Dr. M.KIM - Game Infinity, South Corea
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et
tetanoise

MesajTarih: Fri Oct 21, 2005 9:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben geliyorum....
sanırım birkaç kişiyle birlikte geliyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Gord10

MesajTarih: Fri Oct 21, 2005 10:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DoganBir demiş ki:
Alıntı:
Sergi alanını gezmek ücretsiz olacaktır. İkramlardan faydalanmak istemeyenler toplantıları ücretsiz izleyebileceklerdir

Hmm, o zaman iyiymiş. (Acaba oraya ekmek arası bir şeyler götürsem çok mu ayıp olur? Razz )
Başa dön
vmeydaneri

MesajTarih: Fri Oct 21, 2005 10:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bende gitmeyi dusunuyorum ama kesin bisi diyemiycem..
Başa dön
tetanoise

MesajTarih: Thu Nov 10, 2005 6:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

belki yazmam anlamsız olacak ama olsun...yorumlara yazdığımı aynen yapıştırıyorum...bu da benden bi önizleme olsun, sinan ve deniz detaylandırsınlar...

Son 2 saatine dahil olduğum etkinlik hakkında şunları söyleyebilirim...Deniz, Tolga, Sinan (Takashi) ve bendeniz hazır bulunmaktaydık...Sabah oturumlarına katılamayan ben sadece öğleden sonra oturumunu dinleyebildim...Ancak; Sinan'ın dediğine göre Dr. M. Kim ve Chooge Choop gibi tuhaf bir adı olan kore'li abilerimiz konuşmalarıyla sektörü en iyi özetleyen insanlar olmuşlar...Benim katıldığım oturumda ise en iyi konuşmacı kesinlikle Jon Hare'di...Kusursuz aksanı, düzgün anlatımıyla hayran-hayran dinlettirdi kendini...İkinci parlak konuşmacı her lafına bir espri katan Mike Montgomery idi...Bunun yanında Mevlüt Dinç de epeyce konuştu, bazen güzel laflar etti...Cemil Türün anlam veremediğim şekilde pasifti (en azından öğleden sonra oturumunda) Konuşmalarda "Hükümetlerin ve yönetimlerin sektör üzerindeki etkisi" ağırlıklıydı, ancak bunun yanısıra "Başarılı olma sırları, Planlama, Starteji, Gereklilikler..." gibi pekçok başlık da soru-cevap bölümünde yanıtlandı. Ortamda epeyce bir sensible soccer muhabbeti döndü Smile Katılımcı sayısı 60-70 civarında idi...Sonuç olarak zaman zaman uyku getiren, zaman zaman da "vayy...evet ya...adam ne de güzel özetledi" dediğiniz anların olduğu sıradan bir paneldi işte...gelemeyenleri bilgilendirelim...Aydın Gürer / Sheraton, ANKARA Smile

Ha...röpörtaj yapmak istesek de muhtemelen yapamayacaktık...Yabancılarla röpörtaj yapmak için yeterli "dil bilgimiz" yoktu zaten (en azından benim adıma) ki bunun yanısıra onlar da doğal olarak kendi aralarında konuşmayı tercih ediyorlardı, türk katılımcılar genel anlamda kendi meslektaşlarıyla ticari konuşmalarda bulundukları ve boş kaldıkları zaman da başlarına toplanan 8-10 "Hevesli oyun yapımcı adayı gençler"i dinlemek zorunda kalınca, bırakın röpörtajı iki kelime sohbet edecek zaman olmadı...Sanırım e-oyun günü daha çok "iş bağlantısı yapılabilecek ideal ortam" olarak değerlendirildiğinden kendi adıma çok da verimli geçmediğini söyleyebilirim...Genel anlamda sinan ve deniz'de aynı kanaatteydiler. Ne diyelim, belki bir gün ciddi anlamda oturup "tartışabileceğimiz" organizasyonlar da olur ve bizler bu ülkeyi kurtarırız. TBD toplantıları sanırım daha verimli oluyormuş, artık düzenli olarak onlara katılma kararı aldık...Önümüzdeki ay başlıyoruz, görüşmek üzere Very Happy sevgiler, saygılar...

evet sinan, evet deniz...sizdeyiz Wink
Başa dön
Gord10

MesajTarih: Thu Nov 10, 2005 6:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben de ancak sonlara doğru yetişebildim. Geldiğimde Koreli oyun yapımcıları, Türkiye'deki oyun sektöründen bahsediyorlardı.
Başa dön
DataDump

MesajTarih: Thu Nov 10, 2005 6:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Mevlut dinc ve istanbul oyunundan haber var mi? Siteleri uzun zamandir yenilenmemis.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Takashi

MesajTarih: Fri Nov 11, 2005 10:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tetanoise demiş ki:
..kendi adıma çok da verimli geçmediğini söyleyebilirim...Genel anlamda sinan ve deniz'de aynı kanaatteydiler.

Benim anlamımda da hiç keyifli ve verimli değildi. Çoğunluğun Türk olduğu bir dinleyici kitlesine karşı İngilizce konuşan (Değerli) Türk Geliştiricilerimizin neden ısrarla ingilizce konuştuklarını anlamakta güçlük çektiğimden kendi adıma paneli protesto ettim ve ortasında çıktım. Halen de anlamamaktayım. (Cemil Türün Bey konuşmasının başında bunu belirtse de ingilizce konuşmaya devam etti) Sabah ki oturum da Jon Hare'in ingiliz oyun sektörü ile ilgili konuşması esnasında duvardaki projeksiyonda yanlış hatırlamıyorsam "İngilizcenin dünyada egemen dil olduğu" ile ilgili bir madde vardı, heralde bunun ispatı olsa gerek panel İNGİLİZCE yapıldı. (60 civarı türk vs 4 yabancı developer, kazanan 4 developer!!!) Ayrıca ayrıca: Koreli sayın Dr M. KIM hem sabah hem de öğlen konuşmasını ana dilinde yaptı ve sağolsun Kore Elçiliğinden bir bay türkçeye tercüme etti. Ben sanmıyorum ki Sayın M. KIM ingilizce bilmesin...

Kore'de ki Oyun Patlaması'na baktığımda (ki keşke sizlerde orada olup o patlamaya şahit olsaydınız) biz de böyle bir patlamaya ancak ve ancak benim sabi Demir'in gençlik yıllarında(20 yılcık) şahit olacağına inanmaya başladım. Sadece şunu söyleyeyim siz yorumunuzu yapın: Kore de 3bin e yakın oyun geliştirici firma varmış!!! ve bu rakama son 4 yılda ulaşılmış...

IGDA/Ankara toplantılarına gelince, son 2 sine katıldım ve diğerlerine de katılmaya çalışacağım. Burdan herkese şunu söylemek istiyorum, arkadaşlar gelin, Ankara dışında olsanız bile gelin, katılın, konuşun, tartışın... Bence ülkemizde bir pazar oluşturmanın temellerini atmak ve atanlardan olmak için bir gecelik otobüs yolculuğuna bence değer. Zira dünyada dev gibi büyüyen ve büyüdükçe içinde onbinlerce insana ekmek yediren bir sektörün ülkemizde resmen mefta konumunda olması şahsım adına tüm millli duygularımı kabartıyor. Zaten 2 ayda bir düzenleniyor

Evet kısaca işimden dolayı binbir riski göze alarak gittiğim etkinlik benim anlamımda tepki gösterilecek bir etkinliğe dönüştü, üzgünüm.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
bfg10k

MesajTarih: Fri Nov 11, 2005 12:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DataDump demiş ki:
Mevlut dinc ve istanbul oyunundan haber var mi? Siteleri uzun zamandir yenilenmemis.

Mevlut Dinc'in son projesi olan Istanbul MMO oyunu, Engin Cilasun'un isi birakmasi ile patladi. Bu oyun artik bitmez.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız