Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - 2D Animasyon Kısa Teknik Herkes Yapabilir...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

2D Animasyon Kısa Teknik Herkes Yapabilir...
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir, cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Grafik, Modelleme ve Tasarım
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lion

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 6:18 am    Mesaj konusu: 2D Animasyon Kısa Teknik Herkes Yapabilir... Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar şimdi sizlere Oyundaki Yada Normal Bir Sitede Bulduğuz Gifler Eğer Çok Tabanlı Gifler ise Bunları Kısa Yoldan Birbirinden Ayırt Etmeyi Gösteceğim Düşüninki Bir Oyunda Karakteriniz ve onun yardımcısı var her ikisde bir resimde fakat siz sadece birini hareketli bir şekilde almak istiyorsunuz neden olmasinki şimdi göstereceğim öncelikle altaki resme bakarsanız bir kız ve bir kurt görüyorsunuz kız ken yardımcı olarak bu kurtu oyuna çağırıyor fakat siz kurtu tek almak istiyorsunuz bunu photo shoptan da yapabilirsiniz ama düşününki en az bir gif nereden baksanız 5 resmi bulur bunları tek tek kesim artı yerlerini denkleştirmek bir azap gibi gelir insana oysaki bizim yaptığımız yol çok kolay

üsteki animasyonu GIF Movie Gear ile açınız daha sonra

animation sekmesinde Properties'i Tıklayınız karşınıza çıkan seçenekte

Global Frame Seçeniğini Tıklayın
ve altaki edit buttonuna basın ve karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi animasyonun arka planı siyah olarak görülecektir ve sonrada

orada 3 tane yan yana dizilmiş kalem çeşidi var siz + simgesi olan kalemi tıklayın ve tıkladıktan sonra renk seçimine gelip siyahı seçip resimdeki karakterin her yerine uygulayın tabiki zoom ile büyütürseniz işiniz daha kolay olur bunları yaptıktan sonra kız ortadan kaybolacaktır ve kurt tek kalacak

ve artık animasyonumu kayıt ederek ortaya güzel bir uygulama çıkaralım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
the_prodigy

Nereden: istanbul

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 6:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

guzel programmis. sagol var ol.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
lion

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 7:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öcelikle Beğendiğiniz için sevindim bu program çok küçük fakat çok iyi işler yapıyor ben yaklıaşık 4 tane değişik ders çıkardım bu program sizlere onlarıda yeni site adımız www.ozguruz.net te 2D ile iligili Çok Güzel Animasyonlar bulabilirsiniz eğer bir oyun yapıyorsanız yada avatar arıyorsanız tam adresiniz diyenilirim şimdilik sitemiz pek hazır değil fakat elimizden geldiği kadar yapamaya çalışıyoruz...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
SanAndreas

Nereden: Niğde

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 10:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yahu animasyonunu ayarlamak kolayda çizmek zor arkadaş Rolling Eyes
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
lion

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 10:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

herkes bu konuda aynı soruyor soruyor acaba ben nasıl çizerim diye peki ne çizmek istiyorsun onu bana öyle Very Happy ona göre sana güzel bir makale ayarlayayım belki hoşuna gider
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
m_polat

Nereden: kayseri

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 12:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu programı nerden indirebiliriz uğraşmak isterim doğrusu tskler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
lion

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 12:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

şimdiki Dersimizde ise sizlere hareketli bir animasiyonu cansız bir arka plana nasıl attırabileceğinizi anlatayacağım bu arkada plan canlıda olabilir fark etmez şimdi üste iki tane karakter görüyorsunuz bunları yan yana birleştirmeyi deneyeceğiz...
aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Ulead Gif Animatör programında üsteki erkek karakteri seçiyoruz.

Daha sonra Edit Seçeğinde Canvas Size Kısmını seçiyoruz bu bölüm eklemiş olduğunu karakterin arkada planını büyütür burada yapmanız gereken şey ise arka planı güzel bir şekilde ayarlamak ben Width : 175 Height: 150 olarak ayarladım

ve geldik arkada planını büyütmüş olduğunuz karakterin yanına kız karakteri ekleme yukardaki resimde görüldüğü gibi File Menüsüne gerek Add image seçeneğini tıklıyoruz ve burada kız karakterimizi sayfaya çağıyoruz aşağıdaki gördünüz resim gibi kız karakter adamın yanına geldi siz bunu photo shop ilede yapabilirsiniz fakat canlı gifleri yapmanız çok zamanızı alır her neyse geçelim ikinci konumuza yukarda anlattığım gibi bu dersin amacı bir arka plana yada her hangi bir karakterin yanına istediğiniz gifi kusursuz bir şekilde eklemenizi anlatıyorum . ve şimdi bu konu çok önemli yukardaki dersten biraz farklı

elinizde diyelimki bir arka plan var ve bir canlı gif var siz bunu arkada plana nasıl atacağınızı düşünüyorsanız bu dersi dikkatli dinleyin yukardaki resimde görüldüğü gibi bir adam ve arka plan var biz ilk olarak arka planı sahaneye davet ediyoruz daha sonra daha sonra File menüsüne gelerek add image yi tıklayıp karakterimizi davet ediyoruz ve görüldüğü gibi karakterimiz arka planın içinde duruyor gibi görünüyor fakat dikka ederseniz çok yukarda kalmış bunu şöyle düzeltebiliriz .

arkada planı mause ile karakterin tam ortasına getirin artık nereye getireceğiniz size kalmış fakat ben ortayı tercih ettim gördüğünüz gibi resim tam olarak ayarlandı fakat siz resmi böyle çalıştırdığınız vakitte giflerin tümü bir birlerine uymaz hepsinin ayarı bir olması gereklidir

ve daha sonra Gif Frame lerinde birinci numaralıyı seçiyoruzu resimde görüldüğü gibi birinci sekme seçilmiş ardından

Hemen üste Properties seçeneğini tıklayıp Position ans size bölümü geliyoruz orada ayarları Left : 26 Top : 25 Width : 361 Height: 224 olarak seçiyoruz önemli bir not daha değişik bir giflerede bu sayıyı sizin belirlemeniz gerekiyor ben kendi resimde ancak bunları uydurabildim

ve geldik ikicni frame resimdeki gibi sizde ikinci frameyi seçin daha sonra
Properties seçeneğinden tekrar Position ans size bölümünü tıklayın . Left : 84 Top : 60 Width : 316 Height: 196 yapın neden üsteki resim deki gibi ayarları aynı değil diye düşürseniz şöyle söyleyebilirim öncelikle dikkat ederseniz biz resmin arkada planı karaktere göre uydurmak için sağ sol yada yukarı aşaıdı bir şeyler yapıp denk getirdik fakat bu tek bir resim için geçerliydi diğer framelarda oynama yapmadık yani anlayacağınız bir ve ikinci framelara sadece uygulamanız yeterli gerisi zaten otomotik olarak ayarlanıyorlar ve karşımıza en son böyle bir tablo çıkacaktır...
[/list]
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
lion

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 12:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu programı www.download.com dan indirebilirsin Gif movie Gear yazarsan çıkar
ve ders ikideki programoda oradan indirebilirsiniz. böyle yazarak Ulead GIF Animator 5
bir sonraki dersimizde ise Haraketli resmi montaj etme bir nevi fotomontaj yapma gibi bir şey harbidende tam öğrenmen oldum gibime geliyor Very Happy kimse bana bu programları öğretmeni ben kendim buldum eğer bir programa çalışacaksanız o programın en uç noktasına kadar inceleyeceksiniz yoksa aksi taktirde bir şey tam öğrenemezsiniz Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Aynstaynx

Nereden: Antalya/BELEK

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 4:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Derslerine devam edeceksen onlara sitemde yer verebilirim
Sayfasoft.NET
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 6:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ya bunlar forum içinde kaybolup gidiyor keşke döküman olarak yollasanız siteye bunları.Sitede çok az döküman var bence.
Başa dön
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 6:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu arada ders için teşekkürler, eline sağlık...
Başa dön
lion

MesajTarih: Sun Nov 13, 2005 6:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet bu konuda haklısın bende zaten siteyi yeni açtığım için biraz yogun olduğum için uğraşamıyorum ama elimden geldiği kadar uğraşıyorum kısa süre içinde tüm yeni dersleri de bulabiliceksinzi...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
TheCotanak

Nereden: Istanbul

MesajTarih: Mon Nov 14, 2005 1:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Guzelmis..
Hosgedin stephen.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
lion

MesajTarih: Mon Nov 14, 2005 10:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aradaşlar daha öncede dediğim gibi ben stephen değilim o arkadaş benimle siteyi yapıyor. Onu atmanızın sebebini bilmiyorum ama bu konuda hakkında tartışmak istemiyorum. derslere gelirse beğendiniz için teşekkür ederiz ben ve stephen bu işlerden iyi anlıyoruz ve yakında sizlere güzel süprizlerimiz var bizi takip etmeye devam herkesin hoşuna gidecek konuşlar burada yayınlayacağız...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
m_polat

Nereden: kayseri

MesajTarih: Mon Nov 14, 2005 12:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

süper bir program ve süper bir anlatılış biçimi ellerine sağlık lion derslerin devamnı bekliyoruz sabırsızlıkla arkadaşların dediği gibi bunları bir döküman haline getirip siteye versen daha iyi olur tekrar kolay gelsin
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir, cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Grafik, Modelleme ve Tasarım Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız