Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Sevgilim Olur musun?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Sevgilim Olur musun?
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
proximity

Nereden: istanbul

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 3:34 pm    Mesaj konusu: Sevgilim Olur musun? Alıntıyla Cevap Ver

İlk ticari oyun projesi denememle karşınızdayım.

Sevgilim Olurmusun? bir adventure oyunu. Ama alıştığınız klasik adventure oyunlarından çok farklı. Bir cinayeti aydınlatmaya yada bir gizemli olayları çözmeye çalışmıyoruz. Sadece kendimize bir sevgili arıyoruz Smile The Sims yada Singles oyunlarını bilenler için, bu oyun ikisinin karışımı ve daha fazlası diyebiliriz. Daha fazlası ise, sevgili bulmaya çalışırken aynı anda bir yarışma içerisindeyiz. 24 saat aynı evin içinde 5 bayan ve 5 erkek, hem ortak bir yaşam sürüp hem de sevgili bulmaya çalışacaklar. Her hafta sonunda (1 oyun haftası = 20 dk) bir birinci seçilecek ve birinci olan kişi evden birini gönderecek. Oyunun başka bir artısı ise, karakterlerin kendi aralarında Türkçe ve sesli olarak konuşması. Yani artık yazı okuma çilesine katlanmayacaksınız. Bir diğer unsur ise yapay zeka. Klasik adventure oyunlarında oyuncu birşey yapmadan yada bulmacaları çözmeden oyun ilerlemez. Fakat bu oyunda siz hiçbirşey yapmazsanız büyük bir ihtimalle hafta sonunda eleneceksiniz. Çünkü diğer karakterler sürekli hareket halinde olacaklar ve sizi evden eleyebilmek için ellerinden geleni yapacaklar.

Oyunda bir erkek ve bir bayan olmak üzere 2 karakterle farklı senaryoları oynayabiliyoruz. Oyunun çıkış tarihi, hiçbir aksilik yaşanmazsa Mayıs ayı. Aralık ayının sonunda da bir demo yayınlayacağım. Korsanla mücadele etmek için de oyunun fiyatını düşük tutmayı düşünüyorum (Dağıtıcı firmaya bağlı biraz) .

Eğer siz de " O evde bende yarışmak ve iki çift laf etmek istiyorum ! " diyorsanız Mayıs ayını bekleyin. Bu 2 ekran görüntüsünde oyunun nasıl olacağına dair fikir edinebilirsiniz.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 3:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hmm bol "bevel&emboss" basılmış bir oyun olacağı kesin Smile

Şaka bir yana fena gözükmüyor.Ticari bir proje olacaksa profesyonel bir grafiker çalışabilirdi.Oynanabilirliği ise aralıkda konuşuruz artık.

(Maksat yıkıcı olmak değil ama sanki 1-2 denemeden sonra bayacakmış gibi gözüküyor.Bir de hikaye modu eklemek iyi olur.Yoksa var mı?)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
proximity

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 3:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Valla ikisinden de kullanmadım yanıldın Smile Bu grafikler, özellikle karakter grafikleri full oyunda daha iyi olacak. Oyunun boyutu büyük olacağı için, demo sürümünde karakterleri küçülttüm. Hikaye konusuna gelince, oyunda ilerledikçe diğer karakterler hakkında bilgi edineceksiniz ve oynanabilen 2 karakterin diğer karakterlerle yaptığı dialoglar farklı olacak. Oyuncuyu oyunda tutmak ve sıkıntıdan bayılmamasını sağlamak için elimden geleni yapacağım. oyunyapimi.org oyununda bayılmadıysanız bunda hayatta bayılmazsınız Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Nomax

Nereden: Bakırköyden.Yeni taşındık da...

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 4:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bevel ve emboss yok mu?

Sandalye ayakları, kapı kolu, kapı üstündeki dörtgenler, Balkondaki camların bağlı olduğu demirler, kapı menteşeleri ve geri kalan tüm boru tarzı çizimler ne ile yapıldı?

Gradient ile mi?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
proximity

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 4:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet, bahsettiğin yerler yani boru tarzı çizimler gradient ile yapıldı. Oyundaki herşeyi ben çizdim. Her pikselde alın terimin damlaları var Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
tetanoise

Nereden: Ankara

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 4:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

himm.....çok güzel bi gelişme...
renkler filan süper de, proximity'cim haddime düşmeyerek şu "tek açılı düz perspektif" olayını biraz esnetmeni öneriyorum...
mesela şöyle bir örnek ki...
http://www.adventurecollective.com/screenshots/dott6.jpg
şöyle de başka bişiy...

yer yer objeleri ve hatta insan figürlerini bile deforme edebilirsin bence...bu farklı etkiler verir...
ve bu arada çizimleri hala kendin yapıyorsan, muhteşem! kendini süper geliştirmişsin...
kolay gelsin, başarılar...
Başa dön
proximity

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 4:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Demek istediğini anladım ama o gördüğün ekran görüntülerinde, odalar o kısımlarla sınırlı değil. Tüm odayı gördüğünde perspektif biraz daha düzgünleşiyor. Zaten ben bu oyunda oyuncuyu grafiklerle vurmayı planlamıyorum. Animasyonlara ve konsepte büyük önem veriyorum. Düşündüklerimi yapabilirsem süper bir oyun olacak. Satışa çıkarsa alırsınız artık. Siz de almazsanız Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Ragnor

Nereden: Bursa

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 4:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hikaye ile oyuncuyu yakalamaya çalışman güzelde şu var ki seçtiğin konu biraz itici.
Yani ben o tarz programların gördüğüm zaman çığlık atarak kaçmaya başlıyorum (kelime anlamında, benzetme yapmıyorum). Benim gibi çok kişi vardır diye de umut ediyorum. Ha şöyle birşey olursa oynanabilir. Oyunun ana karakteri o ortama zorla sokulmuşsa ve amacı kaçmaksa falan. Yada bütün tipleri birbirine ters adamlar yaparsın. Ne bileyim mesela en basit şekliyle metalci, rapçi, tiki, dinci, emekçi halk çocuğu ve birde ülkücü eklersin. Bunlar kapışır falan böyle bir ortamda olabilir. Ne bileyim işte ilk anda bunları sallayabildim. Sen düşün senin oyunun!
Birde o yazıları okumak hiçbir zaman eziyet olmadı benim için Smile.
Başa dön
proximity

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 5:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

O tür programları sevmeyen biri olarak sıkıntını anlıyorum. Ama o tür programları seven büyük bir kitle de var. Hem o tür programlarda yarışmacıların birbirleriyle olan dialogları çok komikti. Çikolata yüzünden kavga ediyorlardı mesela. Her neyse, bende oyunda bunun gibi komik olaylara değineceğim. Çok komik bir oyun olacak.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Aynstaynx

Nereden: Antalya/BELEK

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 5:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güzel Yeni oyun projende yardımlarımız seninle başarılar...
Başa dön
Ragnor

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 5:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bari evdekilerden biri Cthulu'nun gizli inanırı olsa... Evdekileri kurban etmeye kalksa.. bizde onu... tamam tamam sustum Smile.
Lucas Arts'ın eski adventure'larındaki gibi uçuk tiplerle geyik bir ortam kursan aslında..tamam sustum söz valla bak Smile
Başa dön
proximity

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 5:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sağolun Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
dahaka

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 6:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

abi ne diyosun sen!ticari ,dağıtıcı firma falan
süper

inşallah başarılı olursun.Hadi hayırlısı

kazandığın parayla(inşallah) ne yapmayı düşünüyorsun? Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör MSN Messenger
SoulOfSilent

Nereden: /dev/null

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 6:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tebrik ederim Wink bekliyoruz Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
directxgame

Nereden: Aydın

MesajTarih: Mon Nov 21, 2005 6:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Vavvv hayırlı olsun sevindim vallaha. (dahaka) Kazandığı parayı bana vericek kendisi söyledi Laughing Laughing Laughing
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız