Ana Menü
· Ana Sayfa
· Dosyalar
· Dökümanlar
· Forum
· Günün Resmi
· Haber Arşivi
· WWW Linkleri
· Üye Listesi

Forumlar

strncpy ve strncpy_s
 Konu adi : Borland c++ Builder ile Amiral Batti
 Rady10 - YerliOyun
 Kabusta Kaybolmak
 Konsol da programı bekletmek
 Oyun programlama icin hangi programlama dilli ?
 flash! şanlıurfa bilgisayar oyununda(no rapid)
 Sevgilim Olur musun?
 Directx'e başlamak isteyenler bi bakın
 PSP programlama
 Flash tan php
 Bilgisyr oyunu yapmam için üniverstde hangi bölüme girmeliym
 www.arshiv.gen.ms
 Cimg.h ilgilenenler icin
 müttefik oyunu

Konu Disi
 Emraah
 Yeni sitemiz açıldı
 Kalp krizi durumunda ne yapılmalı?
 Oyun sektöründe hangi görevde çalışmak isterdiniz?
 Takım arkadaşı sorunu
 msn de renklı nıck
 pc hata veriyor ! YARDIM!!
 Gülmek isteyenler Buraya
 İnanılmaz hl 2 modu görüntüsü
 Computer Languages History

[ Forumlara Git ]

oyunyapimi.org: Forums

www.oyunyapimi.org :: Başlığı Görüntüle - Konak
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   LoginLogin 

Konak
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
mugengame

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 4:03 pm    Mesaj konusu: Konak Alıntıyla Cevap Ver

http://img354.imageshack.us/my.php?image=koridor9pc.jpg

yeni bir oyun projesi için şimdiden grafiklere geçtik oyunun ismini hayalet konağı olarak bırakmaya karar verdik oyun bir büyük bir konak içinde hep geçecek hikayesi ise 500 yıldır kimsenin korkudan giremediği konağa siz girip bir tur atmış olacaksınız. Konakta çeşitli yaratıklar çeşitli tuzaklar sizleri beklemiş olacak, şimdiden tüm hızımızla oyun projesini ele aldık ve böyle bir modelleme yaptım 24 dk render salladığım için pek iyi olmadı grafik açısı fakat 12 saat render sallarsam çok güzel bir hale geleceğine inanıyorum. Yapmış olduğumuz bazı şeyler haber olarak burada yayınlacağız şimdiden herkese iyi çalışmalar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
gamemakerman

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 4:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hangi oyun motorunu kuulanıyorsun
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder MSN Messenger
mugengame

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 4:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

şu an programcılarımız tam olmadığı için grafik yapıyoruz fakat hazır motor kulanmayacağız kendi yapacağımız motor olacak
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
gamemakerman

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 4:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ooooooooooo baya iyi bir programcı olmalısın
Başa dön
proximity

Nereden: istanbul

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 4:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Resim çok iyi görünüyor. Kendi motorunuzu kullanacaksanız kolay gelsin işiniz zor gerçekten. Başarılar dilerim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
mugengame

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 4:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Uzun zamandır. ara vermiştim programlamaya askerden yeni geldiğim için kısacası artık iş hayatına atılmak istedim ondan bir arkadaş ile öyle bir şirket açmayı düşündük. O kadar iyi programcı olmasak bile yinede bir
3D oyun yapacağımıza inanıyoruz. Bir programcı daha bulduk oda bu işleri iyi biliyor 24 yaşında ona güvenerek 3D ye geçtik daha bir tabelamız bile yok şirketimizin ismini Forever Turkish game LTŞ kurbak istiyoruz, Türkiye de oyun yapmak çok zor bir iş önceden de dediğim gibi türkiyede bu işi az bilen olduğu için kimse bir avrupa standartlarına göre oyun çıkaramıyorlar. Bir kaç türk oyunu gördüm şahsen oynamadım ama güzel bir şeye benziyordu. Eğer bir türk oyunun dünya çapında satılması için oyun en yüksek grafik ve mantık açısı yüksek olacak, utanarak söylüyorumki eğer böyle oyun üretmeye kalkarsak Değil dünya çapında türkiye çapında zor satarız, kendimizide ortaya katıyoruz, Şahsen türk oyunu olduğu için türkler para verip alabilir ama elin gavuru çıkarıp cebinden 25 dolar vermez bunu ben çok iyi biliyorum bir oyun yapacaksanız eğer sınırlarınızı zorlayın hava atma için yada gösteriş için asla oyun yapmayın ticari amaçla yapın, Hava kelimesini kimse üzerine almasın bu bir nasiyattır sadece, Artık Dünya oyun yapımcıları ile savaşın başlamasını istiyoruz, Elinizden gelen en iyi şeyi yapın, Elin gavurunda para olabilir. Büyük yatırımlar verip bir oyun yapabilirler. Ama hepinizin bildiği gibi bazen çok masraflı oyunlar bile çöpe atılıyor. Ondan dediğim gibi elimizden gelen en iyi şeyi yapmalıyız. Yıl 2005
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
Ragnor

Nereden: Bursa

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 5:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Üzgünüm ama yazdıklarınız fazlaca boş ve fazlaca gaz.

Yani Türkiyede oyun yapımı sektörü diye bir sektörü sıfırdan başlatacak kadar çok iyi seviyede programcı bulunmakta.
Tabii hedef olarak hemen büyük oyun firmalarını görmemek gerek. Mantıklı olan küçük başlayacağımız (mecburen) düşünülürse dünyadaki bağaımsız oyun geliştiricileri ve ufak oyun stüdyoları ile karşılaştırılmalı Türkiye'nin durumu. Programcılar açısından sorun yaşamıyoruz. Grafikerde vardır sanırım ama bana denk gelmedi pek.

Neyse konuyu dağıtmaya başladım. Kısaca bu ülkede tam zamanlı olarak oyun yapımı işi ile (yani hayatlarını bu iş ile kazanabilecek) uğraşabilecek kalitede adamlar var. Piyasa hakkındaki görüşleriniz eksik. Peki niye oyun yapanlar bukadar az dersen onada sanırım bir çeşit basiretsizlik diyebilirim şaka ile karışık Smile.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
mugengame

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 6:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

insanlar gaza gelerek güzel şeyler yapabilirler. Türkiyede bende biliyorum programcılar var ama oyun programlama konusunda az kişi görüyorum, Tartışma ortamı yaratmak istemiyorum. Dediğin gibi o kadar çok programcı varsa nerede türk oyunları ben mi göremiyorum ? ha küçük çarplı türk oyunlarına diyorsan yanılıyorsun, Ben büyük projelerden bash ediyorum. Bu projleri hayatta geçirmek türkiyede basit bir şey değil
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
gamemakerman

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 6:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mükemmelsin arkadaş aynı duyguları paylaşıyoruz
Başa dön
mugengame

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 8:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ve 8 saat sonrası koridor bölüme render verdim ve bu manzara çıktı oyunu çok büyük bir proje olarak yapacağız sizlerin desteği ile ileri gideceğimize inanıyoruz

]

[img]http://mugengame.sitemynet.com/mynet_resimlerim/cati.jpg[/img
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
mugengame

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 8:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Başa dön
Kullanıcı profilini gör
OLAMAN

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 8:56 pm    Mesaj konusu: vau Alıntıyla Cevap Ver

iyi bir 3d max kullanıcısıa beziyorsun kardeş ben 3d ciyim birlikte bişiler yaparız sana yardımcı olurum iyi render:D
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
mugengame

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 9:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

şimdilik grafikçiye ihtiyacımız yok neden söylersen çünkü sen oradasın ben burada yani internet üzerinde uyum sağlama çok zor olacak senin yaptığın yada benim yaptığım tasarımlar birbirine uymayabilir. Yinede saol demen yeterli
Başa dön
Kullanıcı profilini gör
SanAndreas

Nereden: Niğde

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 10:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaş bunu hangi bilgisayar kaldıracak ben onu anlamadım
Başa dön
Kullanıcı profilini gör E-Posta'yı gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
Gord10

Nereden: Ankara

MesajTarih: Wed Nov 23, 2005 10:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Grafikler gerçekten çok güzel (özellikle buzlu olana hayran kaldım), bu konuda sizi kutlamam gerek, ama pre-rendered olmadıkları sürece çoğu sistemin bu grafikleri kaldırması çok zor.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.oyunyapimi.org Forum Ana Sayfası -> Duyurular Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız