Xenophobic Oyunun Web Sitesi Açıldı

Misafir Kullanıcı tarafından Çar, 03/01/2007 - 5:20pm tarihinde gönderildi.

Xenophobic oyunun web sitesi açılmıştır.
www.xenophobicgame.com adresinden oyunla ilgili bilgilere erişebilirsiniz.

Darklight

Gord10 (?) tarafından Cum, 05/01/2007 - 2:52am tarihinde gönderildi.

Gerçekten bu aralar gördüğüm yapım aşamasındaki en güzel oyunlardan birisi. Oldukça umut vaadediyor. Başarılar dilerim.


Takashi (?) tarafından Cum, 05/01/2007 - 9:10am tarihinde gönderildi.

Sevgili Darklight ve ben bu proje için çok ama çok emek verdik. İlk halinden bu noktaya gelene dek çok çalıştık, inandık ve "bir noktaya gelene kadar kimseye duyurmadık" :) Evet, kabul ediyorum bu çok ama çok amatör bir girişimdir, fakat izlediğimiz yol ve çalışma sistemi anlamında kendi içinde yeterince profesyonel olmasaydı bu noktaya gelemezdi.

Site de çok eski görseller var, zaten siteyi 2005 de açmıştık, sevgili darklight birçok materyali koymamış ama sizler Download bölümündeki 40 mb lik ve 8 dk lik videoyu izleyerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Her ne kadar tam bitmemiş bir trailer olsa da projenin hangi noktada olduğunu kabaca gösterebilir.

Bir diğer nokta da; bu tarz amatör girişimler de -öğrendiğim kadarıyla- en önemli unsur fedakarlık. Darklight ve ben bunu sonuna kadar yaptık ve hiçbir fedakarlıkdan kaçmadık. Şimdi belki de bu projenin bir üst seviyeye taşınması için başka takashi'lere ve başka darklight'lara ve onların sonsuz fedakarlıklarına ihtiyaç var. Ne yaptığını bilen, bir alanda uzmanlaşmak isteyen, ekip çalışmasına inanan ve en önemlisi "oyun oynamayı ve geliştirmeyi seven" yetenekli, becerikli herkesin bu projeye gönül vermesi ile, eminim bir üst noktaya yani geliştirmenin tamamlanması ve satılması-sunulması aşamasına gelinebilir.

Biz işin maddi kısmını neredeyse hiç düşünmeden hareket ettik. Herşeyimizi bu projeye bağlayacak toylar da değildik, ikimizin de işi ve özel hayatı kendi seyrinde devam ederken yandan yandan bu işi götürdük. Belki de hobi olarak baktığımızdan şimdiye kadar kimseye birşeyler göstermedik, belki de hobi olarak baktığımızdan bu noktaya gelebildi. Ama artık bir şekilde ufak ufak duyurulması gerekiyordu, çünkü geldiğimiz noktaya bizim gözümüzle değil tüketici gözüyle bakılması şart, yani feedback lere ihtiyaç var.

Xenophobic(zenofobik)'in türü, türünü aşıp (belki de hiç denenmemiş)hibrid bir tür oluşturması ile, hikayesi ve görsel tarzı, programcılık anlamında altında yatan mimarisi ile ülkemizin hiç varolmamış yada yeni kıpırdanan 2 sektörüne; hem oyun geliştirme hem de bilim-kurgu'ya hizmet edeceğinden eminim. Ama şunu da kabul etmeliyiz ki dark ve ben hem hikayeyi hemde gidişatı yapılandırırken esinlendik. Esinlendik ama çalmadık, araklamadık. Binlerce yıllık bir dünya uygarlığında yapılmamışı yapmanın imkansız olduğunun bilincindeydik ve elbette başarıya giden yolun esinlenmekten geçtiğini de unutmadık :) Bu yüzden görsellerde ve senaryoda klişeler görmek-duymak morelinizi bozmamalı ve sevgili arkadaşlarımız eleştirilerini bu doğrultuda yapmalı diye düşünüyorum.

Sevgili Darklight'a bu projeyi başlatarak tanışmamıza vesile olduğu için şükranlarımı sunmak isterim. Onun sayesinde, (psikopat programcı kimliğininde ötesinde) vefalı ve zeki bir dost kazandım, ha bir de tecrübe ;)

Huzurlarınızda Xenophobic...


Arda Arıcan (?) tarafından Paz, 07/01/2007 - 1:35am tarihinde gönderildi.

Gerçekten büyük bir emeğiniz olduğu görülüyor. Video vs. izledim ve baktım gerçekten güzel olmuş. Amatör ama tam kıvamında bence. Yani gerçekten bende ilk defa Türkiye'de bu kadar emek verilmiş bir amatör oyunu görmedim.


khognar (?) tarafından Paz, 07/01/2007 - 10:50am tarihinde gönderildi.

tasarımlarınız orjinal gerçekten.tanıtım videosu da cok hos olmus.özellikle oyun kahramanının duvar arkasına saklanışları bomba :)çalışmalarınızda başarılar.


Berk aka norman (?) tarafından Cum, 12/01/2007 - 10:34pm tarihinde gönderildi.

Mehmet/khognar benim tasarımlarıma böyle yorum yapmıosn :D ama gerçekten takashi bir takım için bulunmaz bir fırsat... Çok yetenekli ve 3D Short u tek başına yapmak her yiğitin harcı değil... Tebrikler...

Oyun hakkında da tek yorumum sunumdan yana olacak gerek web sayfasıyla gerek hi-res ve in game trailler ile kaliteli bir sunum olmuş... Diğer amatör yapımlara örnek olabilecek kalitede ve yapım aşamasında olan bir oyunun o an ki sunumundan verilen emeği vs. kalitesini anlarsınız.

Biz de inşallah bombamızı patlatırken hi-res bir trailer yapacak zaman olur.

-Berk Yüksel


deniz tarafından Per, 11/01/2007 - 3:02pm tarihinde gönderildi.

Elinize sağlık. Trailer gerçekten çok kaliteli olmuş. Özellikle oyun yapım süreciyle ilgili arkadaşların da bu trailer ı izlemesinde fayda var. Konsept çizim sürecinden modellemeye, daha sonrada oyun içerisine nasıl bir akış ile yaratılanların aktarıldığını çok güzel kurgulamışsınız.

Umarım bu projenin devamını getirirsiniz. Şimdiden görebildiğim kadarıyla popüler shareware oyunlardan kalite yönünden bir eksiği gözükmüyor.


gormezdengel (?) tarafından Salı, 09/01/2007 - 12:12am tarihinde gönderildi.

Darklight, isminiz Onur Dayıbaşı mı?


 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 4 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.