Komando Yüzbaşı

Misafir Kullanıcı tarafından Per, 27/07/2006 - 4:19pm tarihinde gönderildi.

Daha önce, Cumhuriyet, F-16 Savaşan Şahin, Türk Arama Kurtarma, Leopar gibi oyunlarla piyasada gördüğümüz Eurosoft - Bigsoft ortaklığı son olarak da Super Mario tarzında 2D bir platform oyunuyla karşımıza çıkıyor. Oyunun oynanışı Rick Dangerous ile Super Mario arasında gidip geliyor. Yer yer boss'larda göze çarpan bir Metal Slug etkisi de mevcut ancak kıyasladığımız tüm 3 oyuna göre oldukça "yavaş" bir oynanışa sahip Komando Yüzbaşı.

Komando Yüzbaşı isimli oyunla ilgili daha detaylı bilgi için:
http://www.bigsoft.com.tr/urundetay.asp?productId=11462

Eurosoft - Bigsoft ortaklığı herhalde yaptıkları oyunlarla iyi satış rakamları elde ediyor olmalı ki, artık TV'lerin anahaber bültenlerinde yer alacak kadar popülerleşmiş durumda. Bu bilgilere ilk olarak Star Televizyonu ana haber bülteninde rastlanmıştır.


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Salı, 01/08/2006 - 8:16am tarihinde gönderildi.

Ana haber bültenlerine çıkmalarının sebebi iyi oyun yapmaları değil , milli duyguları sömürmeleri. Adamların iyi oyun yapmak gibi bir dertleri yok.Veriyorlar parayı reklamlarını yapıyorlar ,oyunu da satıyorlar.Bu tür oyunların dünyada üretimi durmuş .
Kolay gelsin diyelim.Bizde bu tarih olduktan sonra böyle milli isimler bulmakta zorlanmayacaklar ve böyle oyunlar yapıp satmaya devam edecekler...


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Salı, 01/08/2006 - 2:14pm tarihinde gönderildi.

Öyle veya böyle sonuçta satıp para kazanabiliyorlarsa oyun yapıyorlar demektir :) Süper bir şey yapıp para kazanamamaktansa böyle yapmak daha iyi..

Sonuçta onu alan kitle var demekki...


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Çar, 02/08/2006 - 7:55am tarihinde gönderildi.

"Öyle veya böyle sonuçta satıp para kazanabiliyorlarsa oyun yapıyorlar demektir "
O zaman yazı yazabilen insanların hepsi de iyi düşünebiliyor! demektir.Reklamla , şişirmelerle milli duyguları sömürerek biraz oyun satacak , sonrasında da iyi iş yapmış! olacak.
Türkiye'de o kadar oyun yorumcusu var , hepsinin de bu oyunu beğenmeyeceğine eminim.Milli duyguları sömürerek biraz oyun satması benim için önemli değil.
Yandaki "Yerli Oyun Projeleri " bölümüne bak , bileğinin hakkıyla bir şeyler yapmaya çalışan insanların hiç biri böyle milli duyguları sömürmeye tenezzül etmiyor , iyi de yapıyorlar.


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Çar, 02/08/2006 - 12:23pm tarihinde gönderildi.

Milli duygu ile alakasi yok..Neden olayı oraya götürmeye çalışıyosun?Kimse iyi veya kötü olmasına bakmıyor ne yazık ki.

Alıcı bir kitle var.Bu oyuna talep olduğu süreçe oyunun iyi veya kötü olmasının hıç bi önemi yok?

Dediğin şey ança tarih kitaplarına yazılaçak birşey "Bir zamanlar kötü oyun yapıp satan bir firma vardı..." Bu kadar..

Serbest bir piyasa kimseye zorla birşey satmıyorlar.


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Çar, 02/08/2006 - 1:47pm tarihinde gönderildi.

Kardeşim sen siteye girmiyor musun? Oyunlarını baştan aşağı milli duyguları sömüren yazılarla tanıtmışlar. Herkesin gördüğü gibi milli duyguların adice sömürüldüğü bir oyun.Bunu görmemek için ya bu oyunun yapımcısı olmak gerekir ya da kör...
Yapıp satsınlar bakalım milli duyguları sömürmedikleri bir oyun satabiliyorlar mı?


TheCotanak (?) tarafından Salı, 01/08/2006 - 9:37pm tarihinde gönderildi.

http://www.sohomarket.com.tr/screenshots/kom01.jpg
Bu tur seyler uzuyor beni.. Bir de "kandemiroglu grafik" diye bir logo ile, grafik isiyle ugrasan bir topluluk/firma/kişi 'den bu tur grafikler cikmasi dusundurucu.. Baska konulara deginmiyorum bile.. Milliyetcilik duygusunun somurulmesi ise apayri bir olay..

Lakin cok net biliyorum ki, evet, bu firmanin yaptigi oyunlar bu ulkede satiyor.


 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.