Yerli Oyun İstanbul Hikayeleri

Misafir Kullanıcı tarafından Çar, 13/09/2006 - 11:08am tarihinde gönderildi.

Kısıtlı imkanlarla başlayan ve halen geliştirilmekte olan İstanbul Hikayeleri, alanında uzmanlaşmış yeni kişilerin projeye katkısı ile daha profesyonel bir yapım olma yolunda ilerlemektedir.

İstanbul Hikayeleri, ticari amaç gütmeyen bir oyun projesidir. Tamamlandığında dağıtımı internet üzerinden ve kopya CD'ler aracılığı ile birinci elden yapılacaktır.

Bu projenin asıl ortaya çıkış amacı, grafik teknolojisi anlamında bir devrim yapmaktan ziyade konu ve işleniş itibariyle farklı bir yapım ortaya koymaktır.

www.istanbul-hikayeleri.com

Gord10 (?) tarafından Per, 14/09/2006 - 9:23am tarihinde gönderildi.

Projeye yeni kişilerin katılması güzel haber.

Başarılar dilerim.


TheCotanak (?) tarafından Per, 14/09/2006 - 3:38pm tarihinde gönderildi.

Hadi hayirlisi.. Ortaya bir seyler koymadan projenin bitebilecegine inanmamiz o kadar kolay degil tabii.. Henuz pek de "grafik acisindan devrim yaratacak" gibi gorunmuyor.. O nedenle bu tip cumleleri oyunu destekleyebilir bir haldeyken kuralim bence.


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Cum, 15/09/2006 - 4:22am tarihinde gönderildi.

Sanırım yazıyı yanlış okumuşsunuz, tekrar okuyunuz lütfen:

"Bu projenin asıl ortaya çıkış amacı, grafik teknolojisi anlamında bir devrim yapmaktan ziyade konu ve işleniş itibariyle farklı bir yapım ortaya koymaktır."


tetanoise (?) tarafından Cum, 15/09/2006 - 5:34am tarihinde gönderildi.

Sayın TheCotanak kişisi :) cümleye daha yakından bakınca;

"Bu projenin asıl ortaya çıkış amacı, grafik teknolojisi anlamında bir devrim yapmaktan ziyade konu ve işleniş itibariyle farklı bir yapım ortaya koymaktır."

itibarıyle de görüldüğü gibi, bunu yapan insanlar "-biz türkiye'de oyun yapan herkesin iddia ettiği gibi [süper grafik] yapmıycaz, onun yerine oynanış üzerinde durucaz." demişler sanırım. Yani zaten süper grafik iddiaları yok...

Ayrıca duruş itibarıyle de anarşist bir yaklaşım sergilemelerini, oyunun dağıtımını kopya CD ve internetle yapmayı düşünmelerini şahsen çok takdir ettim... Böyle insanlara ihtiyacımız var, devrimsel hareketlere ihtiyacımız var.

Yardımımız olursa bizde seve seve katılırız, hayırlısı olsun diyelim.

NOT: yaratıklar üzerinde daha çok çalışılması lazım evet...Ya bide bu "istanbul'u yaratıklar bastı" teması bu sıralarda neden bu kadar popüler acaba?


TheCotanak (?) tarafından Cum, 15/09/2006 - 11:56pm tarihinde gönderildi.

Dogru tetanoz bey, haklisiniz.. Yanlis okuma hatasina dusmusum, ozur diliyorum herkesten.

Tetanoz beyi de opuyorum.


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Cts, 16/09/2006 - 4:54pm tarihinde gönderildi.

İstanbul zaten yeterince perişan halde, yaratıkların basmasına gerek yok :) Londra değil ki bura yaratıklar basınca bi değişiklik olsun eğlence çıksın. :) (bkz: hellgate: london)


Barış S. Uşaklı(Black Knight) (?) tarafından Cum, 15/09/2006 - 8:39am tarihinde gönderildi.

Zaten grafik alanında devrim yaratmak gibi bi niyetleri yok.
Devrim yaratmaktan ziyade oynanışa ve hikayeye önem vericez demiş adamlar :)


ebleda (?) tarafından Paz, 17/09/2006 - 8:39pm tarihinde gönderildi.

Oynanabilirlik yuksek olduktan sonra, grafiklerin bence o kadar da onemi yok. (Bkz: Sensible Soccer (AMIGA))


dogukan (?) tarafından Paz, 07/01/2007 - 1:19pm tarihinde gönderildi.

bence bu oyun çok güzel oyun türkçe olduğu için daha çok zevkli oluyor herşey çok güzel düşünülmüş şu ana kadar gördüğüm en güzel oyun ve bende böyle bir oyun yapmayı düşünüyorum daha oyunun orjinalini alamadım şu an demo oynuyorum


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Pzt, 22/01/2007 - 5:29pm tarihinde gönderildi.

ne olmuş çıkmış yorum yazmışsınız


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Çar, 07/03/2007 - 9:16pm tarihinde gönderildi.

Bu oyunu yakından takip etmekteyim.Dedikleri gibi oyunda grafiklerden çok oyunun kurgusu ve işleyişi ön planda,özellikle kamera açıları 360 derece hareket edebiliyor,yerdeki hamam böcekleri farklı hareket davranışları farklı yönlerde ilerleyebiliyor.Oyun yaklaşık olarak 200-300 MB arasında olacak...


 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.