Pro Ogre3D Programming Çıktı

deniz tarafından Per, 26/10/2006 - 6:18am tarihinde gönderildi.

Piyasadaki en kapsamlı açık kaynak kodlu 3d grafik motorlarından biri olan Ogre3D 'nin kullanımını anlatan Pro Ogre3D Programming isimli kitap raflardaki yerini aldı.

Kitap hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Ogre 3D Anasayfası için tıklayın

deniz tarafından Per, 26/10/2006 - 6:24am tarihinde gönderildi.

Oyun yapmak için gerekli olan şeylerden birincisi programlama bilgisi ise, ikincisi ingilizce dir. Bu da böyle aradan fırlamış çok bilmiş bir kelam gibi gözükebilir fakat gerçekten doğru.


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Per, 26/10/2006 - 11:18am tarihinde gönderildi.

Evet, dünya kaynaklarını kullanmayı isteyen ve berbat bir şekilde yapılmış çevirilerden illallah edenlerin en azından okuduğunu anlayacak kadar ingilizce bilmesi kesinlikle şart. Oyun geliştirme gibi bilgisayar sektörünün belkide en hızlı ilerleyen kolunun, sadece türkçe kaynaklardan takip edilmeye çalışılması zaten mantıksızlık olur.

Okuduğunu anlayacak anlamda ingilice sini geliştirmiş bir kişi gerçek manada emek sarfederse 2-3 sene gibi kısa sürelerde kendini olağanüstü geliştirebiliyor.

İşte yeni başlayacak bir kişiye bunu söylediğinizde hemen şu soru arkasından geliyor "peki ya ingilizce yi hızlı bir şekilde nasıl öğrenebiliriz".

Aslında gerçek şu ki hızlı bir şekilde ortaya bişeyler çıkarmak pek mümkün değil. Bunu üstadlardan Peter Norvig in bir yazısıyla daha iyi anlamak mümkün


Misafir Kullanıcı (?) tarafından Cts, 28/10/2006 - 11:25am tarihinde gönderildi.

Kitabi okuma firsatim oldu, acikcasi okudum dersem yalan soylerim ama soyle bir goz attim denilebilir. Kitap OGRE wikisinin ozeti. Bunun yerine girin OGRE wikisine butun sayfalari yazdirin.
Gelelim ingilizceye bilgi caginda yasamak istiyorsaniz ingilizce sart, zaman zaman ceviriler yapiyorum,sonra kendi kendime soruyorum acaba iyi mi yapiyorum yoksa kotumu.


 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.