RealBasic 2006 çıktı!

Misafir Kullanıcı tarafından Cts, 01/07/2006 - 4:07pm tarihinde gönderildi.

Türünün tek örneği olan RealBasic, crossplatform bir programlama aracı. VisualBasic 6'ya benzer bir dil kullanan RealBasic, en yaygın kullanılan tüm işletim sistemleri için kodunuzu compile edebiliyor!
Mesela bir program yazdınız, bunu isterseniz Windows için, isterseniz Mac Os (x veya classic), isterseniz linux ,için compile edebiliyorsunuz.

Temmuz sonunda tamamlanmasi planlanan yeni FoodRade.mac, Mac Os X isletim sistemi icin bu programla yazılmaktadır. RealBasic için ayrıca bir VisualBasic 6 converter'ının, ve bir access database converter'ınında hazirda bulunması cabası.

Daha fazla bilgi ve trial download için:
RealBasic websitesi

Foodrade.mac oyunu ile ilgili ekran görüntüsü için:
Foodrade.mac
(not: ekran görüntüsü yapım aşaması sırasında alınmıştır. Grafikler henuz eklenmemiştir. Freeware versiyonu görüntüsüdür. Ticari olanı büyük farklılıklar gösterir.)

malihsen (?) tarafından Çar, 05/07/2006 - 8:29am tarihinde gönderildi.

Foodrade ne zaman çıkacak ve ticari olanında ne gibi farklılıklar olacak.Hem Windows için de olacak mı ? Bu sorulara cevap alabilirmiyiz.


TheCotanak (?) tarafından Çar, 05/07/2006 - 3:12pm tarihinde gönderildi.

Selam..
Foodrade.mac, Temmuz sonu ya da gecikme olursa Agustos ortasi download edilebiliyor durumda olacak. Bunun yanisira ufak bir ucret karsiligi oyunun ticari surumune sahip olunabilinecek. Foodrade.mac isminden de anlasilacagi uzere sadece Macintosh platformuna ve ozellikle Mac Os X icin gelistirilmektedir. Bunun nedeni ise, ticari olmayan versiyonun PC'deki Foodrade 1 ile ayni seviyede olmasidir. PC icin yenisi bu nedenle olmayacak. Ancak, ticari versiyonun Foodrade 2 (PC icin olan) 'nin single player ozelliklenin disinda bir takim yeni ozellikleri vardir. Bunlar;

- website uzerinde Tradelist adi verilen highscore tablosuna katilim
- Pixelart ile gelistirilmis grafik arayuz
- ve ufak tefek bir kac degisikliktir.

Gercek para ile oynanan bir versiyon cikarmak istiyorum, ama nasil yapacagimi cozmus degilim henuz heheh..

Apple uzerinden oyun satilacak kismetse. Bakalim, daha belli degil hicbir sey.

(not* ticari versiyonu bedava dagitmaya karar verirsem windows versiyonunu da cikaririm. Boyle bir karar da verebilirim yani..)

Hoscakalin.
-Emir


 

Ana Menü

Son yorumlar

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrimiçi.
Daha hızlı mı bilemem, fakat FireFox ve Google araç çubuğunu kullanmak kesinlikle çok daha kaliteli ve güvenli bir web deneyimi sunuyor :)
Bu site; Deniz Aydınoğlu 'nun türk oyun sektörü ile ilgili derlediği, ve site gönüllülerinin yayınlanmak üzere bize yolladığı haberler ile içeriğini oluşturmaktadır. Kimdir bu deniz diye sorarsanız, en iyi cevabı deniz 'in kişisel sitesinde bulmanız olasıdır.